Komunikat archiwalny

Odwadnianie przejść podziemnych

Trwają prace odwodnieniowe w przejściu podziemnym pod ul. Zakopiańską, w pobliżu pętli autobusowej Borek Fałęcki. Do tej pory tunel po każdym większym deszczu zalewała woda. Zdarzało się to nawet kilka razy dziennie.

Odwadnianie przejść podziemnych
Fot. ZIKiT

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zlecił wymianę i naprawę rur odwodnieniowych. Prace rozpoczęły się w tym tygodniu i potrwają do 15 marca. Ich koszt to 75 tysięcy złotych.

Od przyszłego tygodnia planowany jest podobny remont w przejściu podziemnym pod ul. Wielicką (przy stacji benzynowej Argo). Okoliczni mieszkańcy zgłaszali w ubiegłym tygodniu, że w przejściu pojawiają się kałuże.

W innym zakresie trwają także prace w  przejściu podziemnym przy ul. Wielickiej/Wlotowej gdzie ma miejsce wymiana płytek ceramicznych i naprawa murów przyschodowych. Zostaną tam naprawione również wszystkie klawiszujące stopnie. W planach na ten rok jest także odnowienie przejście podziemnego w ciągu ul. Faustyny, gdzie pomalowane będą ściany przyschodowe i pilastry w przejściu. Prace mają zakończyć się do 3 kwietnia.

Natomiast do końca maja planowana jest także wymiana sufitu podwieszonego, który został uszkodzony przez wandali, w przejściu podziemnym pod aleją Krasińskiego.

 

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także