Komunikat archiwalny

ABC dla NGO – trwają zapisy na szkolenie

Prowadzisz stowarzyszenie lub fundację? Stawiasz pierwsze kroki w sektorze NGO? Jeśli tak – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie! Centrum Obywatelskie zaprasza przedstawicieli młodych stażem i niedoświadczonych organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych będących w procesie formalizacji do wzięcia udziału w cyklu szkoleniowym „ABC dla NGO". Rekrutacja trwa do 5 marca.

ABC dla NGO – trwają zapisy na szkolenie
Fot. cokrakow.pl

Cykl „ABC dla NGO” składa się z 6 spotkań (36 godzin edukacyjnych), odbywających się w trzech blokach po dwa zajęcia (piątek-sobota). Obejmie on takie zagadnienia, jak:

  • organizacje pozarządowe w przestrzeni publicznej (piątek, 11.03.2016);
  • zagadnienia formalno-prawne związane z funkcjonowaniem organizacji (sobota, 12.03.2016);
  • praca metodą projektu (piątek, 01.04.2016);
  • projekt w organizacji pozarządowej (sobota, 02.04.2016);
  • źródła finansowania NGO (piątek, 22.04.2016);
  • księgowość w organizacjach pozarządowych – ABC (sobota, 23.04.2016).

Zajęcia poprowadzą doświadczeni trenerzy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych z Krakowa.

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu? Program zajęć jest bogaty i pozwoli nabyć uczestnikom kompetencje z zakresu specyfiki i możliwości działania organizacji pozarządowych, prawnych aspektów działania organizacji, pracy metodą projektu, ich tworzeniem i realizacją, źródeł finansowania działań NGO, specyfiki zatrudniania i rozliczania pracowników w organizacjach pozarządowych.

Centrum przyjmuje zgłoszenia do 05.03.2016 (sobota) do północy. Należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy. W przypadku większej ilości zgłoszeń, w pierwszej kolejności będą przyjmowane osoby spełniające poniższe kryteria:

  • osoby spełniające kryteria grupy docelowej,
  • motywacja do udziału w cyklu szkoleniowym oraz rzeczywista potrzeba organizacji (zastrzegamy sobie możliwość rozmowy telefonicznej),
  • po jednej osobie z danej organizacji,
  • zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się do udziału w cyklu szkoleniowym, po zakończeniu rekrutacji dostaną informację zwrotną o jej wyniku.

Dodatkowe informacje: zajęcia będą odbywały się w formie wykładowo-warsztatowej.
Organizatorzy przewidują 12 – osobową grupę. Udział w cyklu jest bezpłatny. Organizator zapewnia materiały szkoleniowe oraz wyżywienie.

Więcej informacji na stronie www.ngo.krakow.pl.

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także