Komunikat archiwalny

Miasto dopłaca do zbierania deszczówki

Zbieranie wody deszczowej jest ważnym składnikiem tzw. małej retencji, czyli zapobiegania powodziom na wczesnym etapie. Władze Krakowa zachęcają mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej, poprzez przyznawanie specjalnych dopłat do zakupu i montażu instalacji służących do tego celu. Można na to dostać dotację. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Kształtowania Środowiska pod numerem telefonu: 12 616 88 90.

Miasto dopłaca do zbierania deszczówki
Fot. P. Krawczyk

Władze Krakowa zachęcają mieszkańców miasta do zbierania wody deszczowej, poprzez przyznawanie specjalnych dopłat do zakupu i montażu instalacji służących do tego celu. W ten sposób krakowianie mogę lepiej oszczędzać wodę oraz zabezpieczyć się przed podtopieniami w czasie obfitych deszczy. Zgromadzona woda deszczowa może służyć do podlewania trawnika, ogrodu, mycia samochodu, a także do spłukiwania sanitariatów, prania czy sprzątania.

Maksymalna wysokość dotacji wynosi 50 proc. poniesionych kosztów na realizację zadania objętego programem, nie więcej niż 5 000 zł.

W tym roku na ten cel zabezpieczono w budżecie Miasta 500 tys. zł. Dotychczas zrealizowano 28 wniosków. Do wzięcia jest jeszcze kwota 360 tys. zł.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad udzielania dofinansowania można uzyskać w Wydziale Kształtowania Środowiska 31-949 Kraków, os. Zgody 2 lub pod numerem telefonu: 12 616 88 90 lub na stronie internetowej http://www.bip.krakow.pl/?dok_id=73558.

Przypomnijmy, że „Krakowski program małej retencji wód opadowych” został przyjęty uchwałą Rady Miasta Krakowa z połowy 2013 roku. O finansowe wsparcie na budowę lub modernizację instalacji i montaż zbiorników do gromadzenia deszczówki mogą się ubiegać osoby dysponujące tytułem własności, wynikającym np. z prawa własności, czy użytkowania wieczystego dla nieruchomości położonych na terenie Krakowa.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także