Komunikat archiwalny

Dworek z jajem 2016

Kramy, gwar i barwne rękodzieło. Pyszne regionalne smakołyki i warsztaty dla najmłodszych. Lepienie baranków i strojenie mazurków... To jedynie część atrakcji zaplanowanych na niedzielę 13 marca podczas trzeciego wielkanocnego kiermaszu odbywającego się w Dworku Białoprądnickim (ul. Papiernicza 2).

Dworek z jajem 2016
Fot. materiały prasowe

Począwszy od godziny 11:00 plener Dworku Białoprądnickiego należeć będzie do wystawców prezentujących przepiękne wyroby rękodzielników, rzemieślników i twórców ludowych. Pojawią się stroiki wielkanocne, koszyki, świeczki, pisanki, obrusy świąteczne, wyroby regionalne... Na stoiskach nie zabraknie też specjałów kulinarnych z różnych zakątków regionu Małopolski, nawet spod gór.

Organizator zadbał również, by podczas kiermaszu nuda nie doskwierała najmłodszym! Specjalnie dla nich odbędą się słodkie warsztaty kulinarne, w trakcie których samodzielnie ozdobią mazurki – najbardziej strojne ciasta wielkanocne. Dzieci, lubiące zajęcia plastyczne, będą mogły rozwinąć swoje zdolności manualne i spróbować sił w sztuce tworzenia barwnego origami, lepienia baranków, czy długouchych, wielkanocnych zajączków. Sprawdzimy również, który z maluchów ma w sobie zadatki na prawdziwego poszukiwacza i odnajdzie najwięcej pisanek ukrytych w zakamarkach Dworku.

UWAGA WYSTAWCY!!!

Wszystkich wystawców, którzy chcieliby wziąć udział w kiermaszu w Dworku Białoprądnickim i zaprezentować swoje wyroby zapraszamy do zapoznania się z regulaminem wystawców oraz formularzem zgłoszeniowym. Więcej informacji pod numerami telefonów:

12 420 49 52, 883 434 450 - Klaudia Krupa

12 420 49 52, 602 747 058 – Dorota Trembecka 

oraz drogą mailową: klaudia.krupa@dworek.eu , dorota.trembecka@dworek.eu.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący:
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2016-12-08