Komunikat archiwalny

Zostań Pogromcą Bazgrołów!

Drażnią Cię bazgroły szpecące nasze miasto? Chcesz poznać ludzi, którzy w imieniu krakowian walczą z wandalizmem i pokrywają „milczeniem farby” mowę nienawiści? A może masz własne pomysły i chcesz zarazić nimi innych? Jeśli tak, przyjdź dziś (9 marca) na spotkanie z Pogromcami Bazgrołów w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20 i dowiedz się wszystkiego o walce z bohomazami w naszym mieście. Początek o godzinie 17.

Zostań Pogromcą Bazgrołów!
Fot. Magiczny Kraków

Przypomnijmy, Pogromcy Bazgrołów to koalicja ludzi dobrej woli: sąsiadów, artystów, a także urzędników i pracowników instytucji miejskich, którzy walczą ze szpecącym nasze miasto nielegalnym graffiti. Efekty ich pracy są już widoczne – Kraków pięknieje w oczach!

– Od wielu lat polskie miasta są niszczone bazgrołami, wulgarnymi napisami i rysunkami, mową nienawiści. Grupa Pogromców Bazgrołów stawia czoła obszczymurkom i barbarzyńcom, którzy zostawiają bohomazy, swastyki, rasistowskie i antysemickie napisy na elewacjach krakowskich kamienic. Pokrywamy „milczeniem farby” mowę nienawiści – tak o inicjatywie opowiada Waldemar Domański, Pogromca Bazgrołów oraz przewodniczący Zespołu zadaniowego ds. ograniczenia bazgrołów w Krakowie. Jak dodaje, nadrzędnym celem Pogromców jest ograniczenie groźnego i szkodliwego zjawiska dewastowania przestrzeni publicznej poprzez wywołanie społecznej „mody” na odpowiedzialność za najbliższe otoczenie.

Jednym z najważniejszych elementów akcji Pogromców Bazgrołów są organizowane przez nich pikniki sąsiedzkie, połączone z zamalowywaniem przez mieszkańców bohomazów na zaatakowanych sprejami budynkach.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także