Komunikat archiwalny

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego! Wyślij PIT z galerii handlowej

Rozliczenie PIT to wyzwanie, z którym mierzymy się każdego roku. Jak się prawidłowo rozliczyć? Komu i na co przysługują ulgi? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperci z krakowskich urzędów skarbowych podczas akcji „Szybki PIT” w Centrum Handlowym Czyżyny i Galerii Krakowskiej 12 i 13 marca w godz. od 12:00 do 18:00.

Nie zwlekaj ze złożeniem zeznania podatkowego! Wyślij PIT z galerii handlowej
Fot. materiały prasowe

W ramach akcji, od piątku do niedzieli, pracownicy urzędów skarbowych będą bezpłatnie pomagać wszystkim zainteresowanym w wypełnianiu zeznania podatkowego. Będzie też możliwość wprowadzenia PIT-a do systemu e-Deklaracje i wysłania go bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Podczas akcji "Szybki PIT w galerii handlowej", na specjalnych wyznaczonych stanowiskach informacyjnych, eksperci z urzędów skarbowych będą udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz możliwych ulg podatkowych i odliczeń.

Urzędnicy pomogą także rozliczyć PIT, wprowadzić go do systemu e-Deklaracje i wysłać przez internet do właściwego urzędu skarbowego w Polsce wraz z wydaniem urzędowego potwierdzenia odbioru zeznania.

Żeby skorzystać z pomocy pracowników urzędów skarbowych wystarczy zabrać ze sobą:

  • rozliczenie PIT-11 jakie otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 roku,
  • w przypadku korzystania z ulg podatkowych, należy pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć,
  • bardzo ważne jest by mieć ze sobą rozliczenie PIT za 2014 rok lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 roku -  informacje te będą potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Stanowisko akcji w CH Czyżyny zlokalizowane jest na wprost wejścia do centrum, przy Leroy Merlin. Stanowisko akcji w Galerii Krakowskiej znajduje się na poziomie -1.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: SZYMON WACHAL
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także