Komunikat archiwalny

Remonty nakładkowe poczekają kilka dni

Z uwagi na to, że od soboty rusza kolejny etap przebudowy przez PKP PLK łącznicy kolejowej, z którym wiążą się poważne utrudnienia dla kierowców, ZIKiT po konsultacji z policją postanowił przesunąć o co najmniej kilka dni rozpoczęcie remontów nakładkowych.

Remonty nakładkowe poczekają kilka dni
Fot. Magiczny Kraków

- Będziemy obserwować sytuację na drogach i spróbujemy tak wszystko zaplanować, żeby nasze poważniejsze prace rozpoczęły się, gdy większość kierowców zapozna się z utrudnieniami związanymi z inwestycją kolejową – mówi Andrzej Olewicz, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

W tym tygodniu ZIKiT rozpocznie prace na ulicach, które nie będą alternatywą dla kierowców omijających zamkniętą Estakadę im. Obrońców Lwowa, czyli na ul. Skotnickiej, Nowosądeckiej, Brożka. Natomiast na ul. Zakopiańskiej remont rozpocznie się już po świętach, tj. ok. 5 kwietnia. W pierwszych etapach prac każdej z tych inwestycji, utrudnienia będą stosunkowo nieduże i będą związane z robotami brukarskimi. O większych utrudnieniach, np. wyłączenie ulicy z ruchu, będziemy informować na bieżąco.

Remonty nakładkowe na najbardziej newralgicznych ulicach, muszą się zakończyć przed Światowymi Dniami Młodzieży. Aby to zapewnić, dłużej nie można czekać z ich rozpoczęciem.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także