Komunikat archiwalny

W ZZM nowa strona internetowa i nowa jakość

Po pierwszych miesiącach rozpoznania potrzeb i oczekiwań mieszkańców, Zarząd Zieleni Miejskiej ruszył z nową stroną internetową. Ma ona zapewnić możliwie jak najprostszy i czytelny dostęp do istotnych informacji.

W ZZM nowa strona internetowa i nowa jakość
Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Interaktywna strona internetowa daje mieszkańcom nowe, bardzo praktyczne narzędzie pozwalające na szybkie i proste zgłaszanie istotnych z ich punktu widzenia spraw. Narzędzie to, utworzono jako specjalny formularz zgłoszeniowy „ZGŁOŚ SPRAWĘ”. Można korzystając z niego zgłosić zarówno pilną kwestię interwencyjną jak np. złamane drzewo, ale również zaniedbany zieleniec w sąsiedztwie czy sugestię nasadzeń w swoim rejonie. Tak zgłoszona sprawa trafia bezpośrednio do odpowiedzialnego za daną dzielnicę inspektora, który będzie kontaktował się już bezpośrednio z osobą zgłaszającą.

Z nowości pojawiły się również zakładki dotyczące „Lasów”, „Parków”, „Zieleni miejskiej” czy „Edukacji”. Jest też lista aktualnie realizowanych inwestycji oraz zakładka „Procedury”, która informuje nie tylko o procedurach za które bezpośrednio odpowiada ZZM, ale także o tych co do których mieszkańcy często pytają, podejrzewając, że załatwienie sprawy podlega pod kompetencje naszej jednostki.

Na stronie głównej czytelnymi ikonkami opisane zostały również najbardziej ważkie sprawy bieżące, tj. Zielony Budżet Obywatelski, food truck w parku czy wycięcie drzewa, dzięki czemu łatwo znaleźć odpowiedź na często zadawane pytania.

Strona będzie nadal uzupełniania i udoskonalana, tak by jak najlepiej służyła wszystkim zainteresowanym.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także