Komunikat archiwalny

Wsiądź na rower i pomagaj!

Co można zrobić z 50 rowerowych kół? Na przykład ułożyć z nich wielkie rowerowe serce – symbol akcji, w której, aby pomagać innym wystarczy… jeździć na rowerze. Już dziś (16 marca) o godzinie 12.00 na Rynku Głównym odbędzie się inauguracja drugiej edycji ogólnopolskiej akcji ROWER POMAGA w Krakowie. Wydarzenie przygotowują Fundacja ekologiczna ARKA oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1.

Wsiądź na rower i pomagaj!
Fot. materiały prasowe

Ważnym punktem inauguracji akcji będzie widowiskowy happening, podczas którego uczestnicy wydarzenia ułożą z 50 rowerowych kół ogromne serce. Każde z nich symbolizuje rower, który w tym roku fundacja chciałaby przekazać dzieciom. Wszystkie koła, które będą wykorzystane w akcji, zostały pozyskane z recyklingu. Po happeningu odbędą się warsztaty ekologiczne.

Aby zaangażować się w akcję, wystarczy wpisywać przejechane na rowerze kilometry na stronie www.RowerPomaga.pl. Rowerzyści od razu zobaczą w specjalnym kalkulatorze, o ile ograniczyli emisję CO2, gdyby tę samą odległość pokonali samochodem.

Za każde 20 tysięcy wspólnie przejechanych na rowerach kilometrów, dzięki sponsorom Fundacja przekaże dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych ich wymarzone rowery.

Zeszłoroczna edycja akcji okazała się dużym sukcesem. Jej uczestnicy przejechali na rowerach ponad 120 tysięcy kilometrów, dzięki czemu do dzieci z domów dziecka i świetlic środowiskowych trafiły 24 wymarzone rowery.

W Krakowie Fundacja ekologiczna ARKA współpracuje ze stowarzyszeniem „Kraków miastem rowerów” oraz Fundacją Aeris Futuro.

Tagi: rower, pomoc, akcja

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA KRASOŃ
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także