Komunikat archiwalny

Barok na wynos

Księgarnia Muzyczna „KURANT” oraz Music Corner przygotowały wielkanocną ofertę specjalnie z myślą o sympatykach festiwalu Misteria Paschalia. Dwa legendarne krakowskie sklepy muzyczne zagoszczą we wszystkich festiwalowych lokalizacjach i będą prowadzić sprzedaż unikatowych albumów!

Barok na wynos
Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

Tych pozycji nie znajdziecie łatwo w szerokiej dystrybucji. „KURANT” i Music Corner – dwie wyjątkowe, znane wszystkim krakowskim melomanom księgarnie muzyczne przygotowały specjalną ofertę na festiwal Misteria Paschalia. Podczas festiwalowych wieczorów w Filharmonii Krakowskiej, Kościele Św. Katarzyny, Kopalni Soli w Wieliczce i w Centrum Kongresowym ICE Kraków nabyć będzie można wydawnictwa największych mistrzów wykonawstwa historycznego – tegoroczne gwiazdy oraz płyty artystów, których festiwal Misteria Paschalia miał przyjemność gościć podczas poprzednich edycji.

Kraków jest jednym z ostatnich miejsc w Polsce, w którego krajobraz kulturalny tak mocno wpisane są księgarnie. Krakowskie Biuro Festiwalowe jako operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO od lat wspiera lokalny rynek wydawniczy oraz rozwój niezależnego księgarstwa. Nawiązując współpracę z księgarniami muzycznymi przy festiwalu Misteria Paschalia, chcemy nie tylko zwrócić uwagę na wyjątkowość miejsc będących prawdziwymi rajami dla kolekcjonerów wydawnictw płytowych, ale zaoferować szerokiej publiczności ambitny i atrakcyjny wybór muzyki dawnej, dzięki któremu misteryjna atmosfera trafi do Waszych domów!

Księgarnia Muzyczna „KURANT” istnieje od 1992 r. Przez te lata zdobyła uznanie wśród krakowskich klientów zarówno dzięki profesjonalnej obsłudze, jak i bogatej ofercie. Jej znakiem rozpoznawczym jest wszechstronność. Na półkach znajdziemy płyty z muzyką klasyczną, jazzową, nagrania artystów kabaretowych i tych zaliczanych do nurtu poezji śpiewanej, najważniejsze płyty gatunku POP oraz szeroki wybór płyt DVD z zarejestrowanymi operami, koncertami muzyki klasycznej i rozrywkowej.

„Cieszymy się, że w tym roku jesteśmy częścią festiwalu Misteria Paschalia. Przygotowaliśmy specjalną ofertę, która mamy nadzieję trafi w gusta wiernych fanów wydarzenia” – mówi Mateusz Mirota z Księgarni Muzycznej „KURANT” – „Płyty dostępne będą nie tylko przed koncertami, ale również przez cały dzień w naszej księgarni przy Rynku Głównym 36.”

Music Corner to jeden z największych i najstarszych sklepów muzycznych w Polsce. Nosi przydomek „kultowego”. Funkcjonuje od 1989 roku i posiada w sprzedaży muzykę  wielu gatunków i na każdym nośniku. W sklepie można nabyć egzemplarze unikatowe i trudne do zdobycia. Music Corner sprowadza także płyty na specjalne zamówienie swoich klientów. 

„Jest nam niezmiernie miło, że po raz kolejny możemy uczestniczyć w festiwalu Misteria Paschalia – wydarzeniu, które stało się wizytówka kulturalną Krakowa” – mówi Tomasz Praschil z Music Corner. I dodaje – „Mamy nadzieję, że oferta płyt, którą przygotowaliśmy specjalnie na tegoroczną edycję przypadnie do gustu festiwalowej publiczności.”

 

Harmonogram sprzedaży:

Księgarnia Muzyczna „KURANT”:

Filharmonia im. K. Szymanowskiego w Krakowie  – 22 i 24 marca

Music Corner:

Centrum Kongresowe ICE Kraków – 21, 25 i 27 marca

Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej – 23 marca

Kopalnia Soli w Wieliczce – 26 marca

 

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można jeszcze kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują: od 30 zł do 120 zł (bilety ulgowe), od 50 zł do 140 zł (bilety normalne). Więcej informacji o biletach i zasadach zakupu na www.misteriapaschalia.com.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2016-12-03