Komunikat archiwalny

Już dziś Forum na Rzecz Czystego Powietrza

Miejskie Centrum Dialogu zaprasza do udziału w kolejnej debacie merytorycznej podczas „Forum Na Rzecz Czystego Powietrza”. Spotkanie odbędzie się w czwartek (24 marca) o godzinie 17.30, w siedzibie Miejskiego Centrum Dialogu, przy ulicy Brackiej 10. Dyskusja poświęcona będzie problematyce niskiej emisji.

Już dziś Forum na Rzecz Czystego Powietrza
Fot. Miejskie Centrum Dialogu

Czwartkowe spotkanie robocze będzie już siódmą debatą merytoryczną. Uczestnicy dyskutować będą tym razem o problematyce niskiej emisji. Zgodnie z propozycją strony społecznej szczególna uwaga zostanie zwrócona na: wprowadzenie uchwały antysmogowej na terenie Małopolski, ze szczególnym uwzględnieniem gmin z Krakowskiego Obszaru Funkcjonalnego, założenia uchwały antysmogowej w oparciu o standardy emisyjne dla kotłów oraz programy wsparcia w procesach ograniczania niskiej emisji. 

Przypomnijmy, że przedstawiciele władz miasta oraz strona społeczna zainaugurowali 4 lutego w Miejskim Centrum Dialogu prace Forum Na Rzecz Czystego Powietrza.

Powołanie Forum Na Rzecz Czystego Powietrza to odpowiedź na liczne apele mieszkańców i aktywistów, dotyczące zaangażowania się we wspólne działania na rzecz poprawy jakości powietrza w naszym mieście. Forum to cykl spotkań poświęconych działaniom antysmogowym. Podejmowane tematy to m.in. kwestie związane z niską emisją,  transportem i proekologiczną edukacją.

Relacje z dotychczasowych spotkań dostępne są tutaj.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także