Komunikat archiwalny

Krakowskie Biuro Festiwalowe dołącza do Klubu Filantropa

Już Arystoteles stwierdził, że człowiek idealny to ten, który jest otwarty na sztukę i drugiego człowieka. Z myślą o takich osobach powstał Klub Filantropa. W nim jednoczą się idealiści, ludzie wrażliwi na piękno i na drugiego człowieka. Jest ich już ponad cztery tysiące i są mocno związani ze "Szlachetną Paczką". Kochają sztukę i kochają ludzi. Ich wrażliwość na piękno i drugiego człowieka, niesie w sobie moc zmiany świata na lepsze. Do Klubu Filantropa i Stowarzyszenia "Wiosna" dołącza Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Krakowskie Biuro Festiwalowe dołącza do Klubu Filantropa
Fot. materiały prasowe

- Najwyższa jakość niesionej pomocy i światowy poziom sztuki - to dla nas bardzo ważne. Z tego powodu w jednym dziele - w Klubie Filantropa - spotkały się dwa środowiska: Krakowskie Biuro Festiwalowe i Stowarzyszenie "Wiosna", organizator "Szlachetnej Paczki". Spotykamy się w tym, co najważniejsze, w przestrzeni duszy i naszej wrażliwości.  Bo tylko to, co ma sens i inspiruje do zmiany, warte jest Państwa i naszego zaangażowania – wyjaśnia ks. Jacek "Wiosna" Stryczek – przywódca "Szlachetnej Paczki", Prezes Stowarzyszenia "Wiosna" i pomysłodawca Klubu Filantropa.

- Z ogromną radością i entuzjazmem przystępujemy do współpracy ze Stowarzyszeniem "Wiosna" – mówi Izabela Helbin Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. –  Naszą wspólną pracą chcemy pokazać, że świadoma pomoc i poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka są niezawodnym sposobem tworzenia trwałej wspólnoty, która jest najlepszą drogą do budowania świadomego, wrażliwego na innych społeczeństwa - zaznacza.

Członkowie Klubu Filantropa wspierają "Szlachetną Paczkę" regularnymi wpłatami. To dzięki nim, akcja może pomagać ludziom najbardziej potrzebującym w Polsce.

"Szlachetna Paczka":

"Szlachetna Paczka" od piętnastu lat daje potrzebującym impuls do zmiany i jednoczy Polaków. Tylko w 2015 roku połączyła ponad milion osób, biednych i bogatych, młodych i starych, z dużych miast i małych miejscowości. Wrażliwość, połączona z mądrością i sprawnością organizacyjną, dokonała cudu jednoczenia. A wszystko zaczęło się od dostrzeżenia piękna w drugim człowieku. Czasami zagubiony, chorym, przygniecionym nieszczęściem.

Krakowskie Biuro Festiwalowe:

Festiwale, koncerty, imprezy miejskie, konferencje i promocja miasta to trzon działalności Krakowskiego Biura Festiwalowego, jednak jego aktywność wychodzi daleko poza te obszary. Z inicjatywy KBF powstały takie festiwale jak obsypane nagrodami Sacrum Profanum i Misteria Paschalia, a także Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Conrada oraz Festiwal Miłosza. KBF jest także współorganizatorem festiwalu Boska Komedia oraz PKO Off Camera. Biuro jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków i współpracuje w TAURON Kraków Areną pozyskując wydarzenia kulturalne i koncerty największy gwiazd światowej muzyki. KBF od kilkunastu lat realizuje kluczowe strategie kulturalne miasta, niezmiennie zacieśniając kontakty z III sektorem i współpracując z ponad 600 instytucjami NGO.

Ks. Jacek Stryczek o Klubie Filantropa:

"Dla mnie zawsze ważne były trzy wartości transcendentalne. Najpierw prawda. Bo to ona nauczyła mnie, jak kochać, jak mądrze pomagać. Dobroć - która otworzyła moje serce - uwrażliwiła mnie i sprawiła, że los wielu ludzi stał się częścią mojego życia. I wreszcie piękno… Jest w nim przestrzeń, harmonia i głębia. Sztuka jest dla mnie emanacją ludzkiej wolności. Czuję się w niej i z nią, jak wolny ptak. Spotkanie »Szlachetnej Paczki« i Krakowskiego Bura Festiwalowego od »pierwszego wejrzenia« było naturalną oczywistością, oczekiwaną miłością, harmonijnym spotkaniem ludzi wrażliwych. Na dobro, prawdę i piękno. I niezwykły Klub Filantropa. Ludzi mądrych, przemyślanych, rozumiejących, co jest ważne i potrzebne, by świat stał się lepszy. Tak, o tym marzyłem już u początków tworzenia "Szlachetnej Paczki". Ja nie tylko w to wierzę, ja to mam w sobie. Czy słowo ekstaza jest właściwe? Dla mnie tak. Gdy prawda, dobro i piękno łączą się w jedno."

Klub Filantropa:

Jednym z członków Klubu Filantropa, jest światowej sławy operator filmowy, reżyser i scenarzysta – Sławomir Idziak. - Jeżdżąc po wielu krajach na świecie, jeszcze nigdy nie spotkałem się z tak przemyślanym systemem pomagania, jakim jest "Szlachetna Paczka" – mówi Idziak. - W tym projekcie ludzie pomagają ludziom prosto z serca w najlepszy sposób, podwyższając godność potrzebujących, wydobywając z siebie to, co najlepsze. Ten projekt po prostu czyni Polaków piękniejszymi. Dlatego podjąłem decyzję o dołączeniu do Klubu Filantropa. Umiejętność podzielenia się tym, co mamy, jest bardzo ważną wartością w życiu każdego człowieka – podkreśla.

Jak zostać członkiem Klubu Filantropa?

Członkowie Klubu Filantropa wspierają "Szlachetną Paczkę" regularnymi wpłatami. To dzięki nim, Paczka może pomagać ludziom najbardziej potrzebującym w Polsce. Dołączyć do Klubu może każdy. Wystarczy wejść na stronę: www.szlachetnapaczka.pl/klub-filantropa, wypełnić formularz wpłaty i wybrać kwotę regularnego wsparcia. Zaangażowanie Filantropów zamieni się w pomoc rodzinom w potrzebie i pomoc dzieciom, które mają ciężki start w życiu.

Tagi: KBF, pomoc

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także