Komunikat archiwalny

Będzie postój TAXI przy TAURON Arenie Kraków

Prawdopodobnie w sierpniu ruszy budowa zatoki dla taksówek przy TAURON Arenie Kraków. Nowe miejsce postoju przy ul. Lema jest inicjatywą Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej TAURON Areną Kraków oraz środowiska taksówkarskiego. Inwestycja powstanie przy współpracy z Zarządem Infrastruktury Komunalnej i Transportu.

Będzie postój TAXI przy TAURON Arenie Kraków
Fot. TAURON Arena Krakow

- Dla Agencji Rozwoju Miasta S.A. niezwykle ważne jest to, aby goście, którzy odwiedzają TAURON Arenę Kraków mieli możliwość łatwego i szybkiego dotarcia na wydarzenia. Nowy postój dla taksówek z pewnością będzie miał na to ogromny wpływ, dlatego od początku braliśmy udział w rozmowach dotyczących jego powstania i cieszymy, się, że jego budowa wkrótce się rozpocznie – mówi Małgorzata Marcińska, prezes ARM SA.

Budowa postoju rozpocznie się po Światowych Dniach Młodzieży i potrwa do września/października 2016 r. Zatoka pozwoli na zatrzymywanie się około 15-20 taksówek. Do tej pory taksówkarze mogli dowozić pasażerów do niewielkich, tymczasowych postojów, umiejscowionych na drodze serwisowej i dojazdowej do TAURON Areny Kraków. Nowe rozwiązanie zapewni większy komfort pasażerom, ale i tak środowisko taksówkarskie zabiega o utrzymanie wszystkich trzech lokalizacji. Zgodnie z ustaleniami – przy TAURON Arenie Kraków będą trzy postoje.

Iwona Król, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Komunalnej i Transportu, zaznacza, że już w ubiegłym roku ZIKiT starał się o umieszczenie tej inwestycji w budżecie miasta. – Nie udało się jednak tego zrobić, dlatego przesunęliśmy zaoszczędzone środki z innego zadania na ten cel. Projekt i realizacja postoju kosztować będą 150 tys. zł – mówi dyrektor Iwona Król.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także