Komunikat archiwalny

Letni rozkład lotów Kraków Airport już obowiązuje

W nocy z soboty na niedzielę (26/27 marca) linie lotnicze wprowadziły letni rozkład lotów. Pasażerowie Kraków Airport mogą skorzystać z 70 połączeń regularnych oraz z 10 czarterowych. Letnia siatka będzie obowiązywać do 29 października.

Letni rozkład lotów Kraków Airport już obowiązuje
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Nowościami letniego rozkładu są połączenia do: Paryża (Air France), Kopenhagi (SAS), Madrytu (Iberia), Mediolanu (easyJet), Aten (Aegean), Manchesteru (Jet2.com) i Bristolu (Ryanair). Dodatkowo w siatce połączeń pozostają, uruchomione w sezonie zimowym 2015/2016, połączenia na Teneryfę i Gran Canarię (Ryanair) oraz do Olsztyna (Sprint Air).

- Kraków Airport kontynuuje politykę budowania zrównoważonej siatki połączeń. Od ubiegłego roku szczególnie szybko rośnie oferta przewoźników skierowana do klientów biznesowych. Silna pozycja stolicy Małopolski na rynku inwestycji outsourcingowych oraz na rynku spotkań ma z pewnością duży wpływ na rozwój tego typu połączeń – zaznaczył Jan Pamuła, prezes Kraków Airport.

W porównaniu z poprzednim sezonem letnim liczba połączeń wzrosła o 9. Do rozkładu powracają połączenia sezonowe: Malaga, Cagliari, Kos, Pafos, Palma de Mallorca, Piza, Trapani (Ryanair), Rzym (Alitalia), Stuttgart (Eurowings, dawniej: Germanwings), Barcelona (Vueling), a także Gdańsk (PLL LOT).

Przewoźnicy zwiększyli częstotliwość połączeń na 11 kierunkach w sezonie letnim. Warto zwrócić uwagę na linie lotnicze, które uruchomiły połączenia w ubiegłym roku, a w tym sezonie zwiększyły częstotliwość rejsów. British Airways oferuje codzienne połączenia do Londynu Heathrow, podobnie SWISS International Air Lines do Zurychu, a KLM wykonuje dwa rejsy dziennie do Amsterdamu. Natomiast Lufthansa wprowadziła dodatkowy, czwarty w ciągu dnia rejs do Monachium (codziennie za wyjątkiem niedziel).

W sezonie letnim biura podróży oferują możliwość spędzenia wakacji z wylotem z krakowskiego lotniska w pięciu krajach: Bułgarii, Grecji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech. Alternatywą dla bogatej siatki połączeń regularnych jest atrakcyjna oferta dziesięciu kierunków czarterowych m.in.: Antalya, Burgas, Korfu, Chania, Heraklion, Zakynthos i Rodos.

Nowością w sezonie letnim jest możliwość spędzenia urlopu w Warnie (Złote Piaski, Bułgaria), na Fuerteventurze (Wyspy Kanaryjskie, Hiszpania) i w Palermo (Sycylia, Włochy).

Zgodnie z prognozami Kraków Airport, do końca 2016 roku z usług krakowskiego lotniska skorzysta 4,6 mln pasażerów (nie uwzględniając ruchu związanego ze Światowymi Dniami Młodzieży).

Pokaż metkę
Autor: DOMINIKA BIESIADA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także