Komunikat archiwalny

Nowe chodniki na wiosnę

Już w kwietniu będzie można bardziej bezpiecznie i komfortowo poruszać się po mieście. W pierwszej turze napraw chodników ZIKiT rozpocznie prace przy ul. Miechowity, Zamoyskiego, Piastowskiej i Reymonta. Pod koniec przyszłego miesiąca ruszą prace w kolejnych lokalizacjach.

Nowe chodniki na wiosnę
Fot. ZIKiT

5 kwietnia zakończą się prace naprawcze na ul. Miechowity. Do 15 kwietnia potrwa natomiast remont na ul. Zamoyskiego (tamtędy przebiega m.in. codzienna trasa dla podgórskich przedszkolaków) oraz na ul. Piastowskiej i Reymonta. Przypominamy, że na dwóch ostatnich ulicach zakres prac obejmuje także naprawę nawierzchni jezdni. Roboty brukarskie potrwają do około 20 maja, a w następnej kolejności zostanie wymieniony asfalt.

23 kwietnia zakończą się prace na al. Pokoju (chodnik od ul. Lema do stacji Shell), na których skorzystają nie tylko piesi, ale też rowerzyści.

Kolejne remonty chodników trwają obecnie na ul. Przegon (chodnik na całej długości) – do 23 marca; ul. Łokietka (odcinek od ul. Gaik do ul. Maciejkowej i od ul. Lnianej do ul. Na Zielonki) – do 30 kwietnia; ul. Mackiewicza – do 30 kwietnia i na ul. Kluczborskiej – do 31 marca.

Tagi: remonty, ZIKiT

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także