Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

MHK zaprasza na prezentację najnowszego numeru zeszytów naukowych „Krzysztofory” [KONKURS]

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa zaprasza na spotkanie promujące 34 numer "Krzysztoforów". Prezentacja odbędzie się już 28 lutego o godz. 18:00 w oddziale MHK "Rynek Podziemny" na Rynku Głównym 1 i będzie częścią spotkania z cyklu "Salon Książki Krakowskiej". Wstęp wolny.

Fot. MHK / materiały prasowe

W najnowszym numerze 34 "Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Historycznego Miasta Krakowa" szereg artykułów poświęconych historii Krakowa. Znajdą tam teksty godne uwagi zarówno zainteresowani sztuką (o nieznanych obrazach Michała Stachowicza, o pomnikach na krakowskich Plantach, o II wystawie starożytności i zabytków w Krakowie, o artystkach polskich po 1945 roku), początkami radia w Krakowie, tematyką okupacyjną czy historią polskich Żydów (o transporcie więźniów z KL Plaszow, opiece nad przesiedlonymi i uchodźcami Polskiego Komitetu Opiekuńczego Kraków), jak i osoby zainteresowane wróżbami w siedemnastowiecznym Krakowie.
 
Szczególnie zapraszamy osoby zainteresowane współczesnym muzealnictwem. Wspólnie z dyrektorem Muzeum Historycznego Miasta Krakowa zastanowimy się nad poszukiwaniem nowoczesnej formuły tworzenia i funkcjonowania muzeum. Będzie też kilka słów o roli rekonstrukcji historycznych, a także nowych działaniach, planowanych w MHK.

Co więcej, oddział MHK "Rynek Podziemny" otworzy swoje drzwi... od kuchni.

W spotkaniu wezmą udział:

  • Michał Niezabitowski, dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa;
  • Katarzyna Bury - autorka artykułu "Od frontu i od kuchni - cykl wystaw czasowych w Kamienicy Hipolitów. Podsumowanie, próba analizy";
  • dr Jacek Zinkiewicz - autor artykułu "Miejsce i rola rekonstrukcji historycznych w muzeum".

Spotkanie poprowadzi Marcin Baran.

KONKURS

Możecie u nas zdobyć 34. numer "Krzysztoforów. Zeszytów Naukowych Muzeum Historycznego Miasta Krakowa"! Uwaga! Nagrodę będzie można odebrać wyłącznie podczas spotkania promującego wydawnictwo, czyli 28 lutego o godz. 18.

A teraz do rzeczy! Aby otrzymać to wydawnictwo, odpowiedzcie na pytanie: Skąd wzięła się nazwa Pałacu Krzysztofory, czyli jednej z placówek Muzeum Historycznego Miasta Krakowa? Odpowiedź ślijcie na konkurs.mk@um.krakow.pl do poniedziałku 27 lutego do godz. 10 w tytule maila wpisując MUZEUM HISTORYCZNE. Spośród poprawnych odpowiedzi rozlosujemy zwycięzców, a o nagrodzie poinformujemy ich indywidualnie tego samego dnia.

pokaż metkę
Osoba publikująca: NATALIA WÓJS
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-02-22
Data aktualizacji: 2017-02-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź