Komunikat archiwalny

Krakowska Karta Dużej Rodziny

657 rodzin odebrało do tej pory w magistracie karty w ramach obowiązującego od stycznia 2012 r. Programu Krakowska Karta Rodzinna 4+. Oznacza to, że blisko 30% krakowskich rodzin wielodzietnych korzysta już z tego programu. Dokument gwarantuje rodzinom z czwórką i większą liczbą dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg i rabatów, które zaoferowały instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne.

Krakowska Karta Dużej Rodziny
Fot. Magiczny Kraków

Kilka dni temu Prezydent Bronisław Komorowski zaapelował do wszystkich samorządów, o podejmowanie inicjatyw na rzecz tworzenia ogólnopolskiej "karty dużej rodziny". Prezydent Komorowski nawiązał do opracowanego w jego kancelarii programu polityki rodzinnej. Jedna z propozycji zawartych w tym programie dotyczy utworzenia ogólnopolskiej "karty dużych rodzin". Prezydent zaznaczył, że chodzi o to, by ułatwić wychowywanie nowych, dobrych obywateli ojczyzny, a także społeczności lokalnej.

Krakowska Karta Rodzinna 4+ to kolejny element polityki prorodzinnej realizowanej przez miasto Kraków, mający na celu promowanie modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowanie jej pozytywnego wizerunku.

Program adresowany jest do wszystkich rodzin mających na utrzymaniu czworo i więcej dzieci, bez względu na kryterium dochodowe, zameldowanych na terenie Gminy Miejskiej Kraków lub płacących podatki w krakowskich Urzędach Skarbowych. Bonifikaty obowiązują w różnych kategoriach: komunikacja miejska, kultura, zdrowie, sport i rekreacja, gastronomia, sklepy i usługi.

Miasto zawarło już porozumienia z ponad 100 podmiotami zewnętrznymi, które oferują bonifikaty od 3 do 50 proc. dla osób legitymujących się KKR 4+.  Zainteresowanie przystąpieniem do programu wyrażają kolejne firmy.

Lista Partnerów programu jest dostępna na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce 4+. Przedsiębiorcy zainteresowani przystąpieniem do programu, mogą wypełnić formularz znajdujący się na portalu www.kkr.krakow.pl. Współpraca miasta z prywatnymi podmiotami, deklarującymi chęć przystąpienia do programu, jest regulowana stosownym porozumieniem. Program ma formułę otwartą, a więc cały czas zapraszamy nowych partnerów, którzy chcą do niego przystąpić. Każdy z Partnerów otrzymuje naklejkę akcji do umieszczenia w widocznym miejscu, informującą o honorowaniu Karty. Partnerzy mogą liczyć na bezpłatną reklamę na miejskiej stronie internetowej.

Wydawaniem kart i obsługą wniosków zajmuje się Wydział Spraw Społecznych UMK. Przy ul. Stachowicza 18 można złożyć wniosek o wydanie karty KKR 4+. Czas oczekiwania na wyrobienie karty wynosi ok. 30 minut. Każdy członek rodziny dostaje imienną kartę, ważną przez rok od daty wydania.

Pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: Katarzyna Czubernat
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także