Komunikat archiwalny

Zmarł Wojciech Marczułajtis

Narciarz, snowboardzista, przewodnik tatrzański I klasy, vice prezes Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klemensa Bachledy, ratownik Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W niedzielę (9 lutego) zmarł Wojciech Marczułajtis - ojciec Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej - Jagny Marczułajtis-Walczak.

Zmarł Wojciech Marczułajtis
Foto: www.krakow.pl

Urodzony 21 listopada 1942 roku w Wilnie, zmarł 9 lutego 2014 w Krakowie. Z wykształcenia technik budownictwa. Przewodnik tatrzański najwyższej I klasy, ratownik TOPR, przewodnik wysokogórski, taternik i członek Klubu Wysokogórskiego w Zakopanem. Instruktor narciarski PZN i instruktor snowboardu. Był najstarszym wiekiem czynnym instruktorem snowboardu w Polsce.

Członek zasłużony Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich im. Klimka Bachledy w Zakopanem. Prezes Stowarzyszenia Przewodników Tatrzańskich, wiceprezes Stowarzyszenia i członek Komisji Egzaminacyjnej Przewodników Tatrzańskich. Kierownik kursów przewodnickich w Zakopanem. Wybitny znawca historii i kultury Węgier i Słowacji. Mistrz i mentor kilku przewodnickich pokoleń.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 13 lutego na cmentarzu na Pardałówce w Zakopanem o godzinie 14:00.

Tagi: sport, żałoba

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także