Komunikat archiwalny

Wymień piec na nowy: punkt na Zgody już działa

W poniedziałek (3 marca) otwarto punkt informacyjno-doradczy dla mieszkańców związany z miejską ofertą na rzecz ograniczenia niskiej emisji. Chętnych, którzy chcą się dowiedzieć, w jaki sposób dostać dotację na wymianę pieca na węgiel, jak ubiegać się o dopłaty do rachunków, a także jak podłączyć się do miejskiej sieci cieplnej zapraszamy na osiedle Zgody 2, pokój numer 7, tel. 12 616 89 77.

Wymień piec na nowy: punkt na Zgody już działa
Fot. Straż Miejska Miasta Krakowa

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 3 marca działa punkt doradczo-konsultacyjny dla mieszkańców, którzy chcą skorzystać z miejskiej oferty związanej z ograniczaniem niskiej emisji. – Zapraszamy na osiedle Zgody 2 do pokoju nr 7 na parterze. W punkcie pomocą i informacją służą pracownicy samorządu. Organizowane są też dyżury specjalistów – informuje Ewa Olszowska-Dej, dyrektor Wydziału Kształtowania Środowiska UMK.

Punkt na Zgody działa w godzinach pracy Urzędu Miasta, a więc od 7.30 do 15.30. – W pierwszym okresie działalności będziemy sprawdzać, jakim punkt cieszy się zainteresowaniem mieszkańców i w jakich godzinach jest największy ruch. Możliwe są więc zmiany godzin otwarcia za jakiś czas – zaznacza Ewa Olszowska-Dej.

Czego dowiemy się w nowym punkcie na os. Zgody? Przede wszystkim znajdziemy tam ofertęwymiany systemu ogrzewania i wyboru różnych dostawców energii, a także informację o zasadach i możliwościach pozyskania środków finansowych na wsparcie inwestycji z Urzędu Miasta Krakowa w ramach Programu Ograniczania Niskiej Emisji, MPEC (program „Ciepło dla Krakowa"), PGNiG, EDF, CEZ Skawina, Tauron. Specjaliści doradzą nam też, jak prawidłowo wypełnić wniosek o dotacje do wymiany pieca, a także jak uzyskać pomoc w ramach programu osłonowego dla najuboższych.

W punkcie informacyjno-doradczym, w godzinach od 9.00 do 14.00 organizowane będą dyżury specjalistów. Wtorek będzie poświęcony ogrzewaniu gazowemu – dyżur w punkcie będzie pełnił pracownik PGNiG. Z kolei w czwartki poradą dla osób chcących skorzystać z miejskiego programu osłonowego na najuboższych będzie służył pracownik MOPS. Poniedziałki i środy natomiast będą dedykowane głównie dotacjom do inwestycji proekologicznych.

Punkt informacyjno-doradczy na os. Zgody uzupełnia już istniejące miejsca, gdzie można uzyskać informacje na tematy związane z wymianą pieców. Więcej na ten temat dowiemy sie pod następującymi numerami telefonów:

·         Wydział Kształtowania Środowiska UMK: (12) 616-88-48, (12) 616-88-07

·         miejska sieć ciepłownicza MPEC SA: 12 646-54-48; e-mail: piece@mpec.krakow.pl,

·         ogrzewanie gazowe: PGNiG Biuro Obsługi Klienta: 12 687-46-05, e-mail: niskaemisja.koh@pging.pl,

·         ogrzewanie elektryczne: Punkt Obsługi Klienta TAURON tel. 12 429-50-63 lub 32 230-98-99.

Pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także