Komunikat archiwalny

Kraków i Małopolska Janowi Pawłowi II

Misterium „Kolory Miłosierdzia" i transmisja mszy św. kanonizacyjnej z Watykanu w Sanktuarium bł. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach, koncert „Krakowscy Artyści swojemu Świętemu" na Małym Rynku w Krakowie – to tylko część wydarzeń zorganizowanych w związku z kanonizacją bł. Jana Pawła II.

Kraków i Małopolska Janowi Pawłowi II
Fot. Paweł Krawczyk/krakow.pl

Msza święta kanonizacyjna papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII odbyła się w Watykanie. Ci, którzy w tym czasie nie mogli pojechać do Rzymy, mogli wziąć udział w wydarzeniach organizowanych w Krakowie i całej Małopolsce.

27 kwietnia (niedziela) mieszkańcy Krakowa i pielgrzymi przybyli do Sanktuarium bł. Jana Pawła II połączyli się we wspólnej modlitwie z Watykanem i śledzili każdy moment kanonizacji Jana Pawła II. Od godz. 10:00, na telebimach rozmieszczonych na placu i błoniach przed Sanktuarium, transmitowany był obrzęd kanonizacji oraz homilia papieża Franciszka. Po niej, równolegle z Eucharystią w Watykanie, kontynuowana była msza św. w Sanktuarium. O godz. 12:30 odprawiona została pierwsza msza św. dziękczynna.

Także w niedzielę (27 kwietnia) o godz. 18:00 na Małym Rynku w Krakowie rozpoczął się koncert Krakowscy Artyści swojemu Świętemu, organizowany przez Miasto Kraków (Śródmiejski Ośrodek Kultury). Na scenie wystąpili m.in. Renata Przemyk, Anna Szałapak, Lidia Jazgar, Zbigniew Wodecki, Zespół Kroke, Marek Bałata i Amedeo Minghi.

Do udziału we wszystkich uroczystościach związanych z kanonizacją bł. Jana Pawła II zapraszali m.in. Urząd Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie, Centrum Jana Pawła „Nie lękajcie się!" i wszystkie instytucje zaangażowane w przygotowanie poszczególnych wydarzeń.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach: www.idmjp2.pl; www.janpawel2.pl, www.sacrum.visitmalopolska.pl; http://domjp2.pl; www.milosierdzie.pl.

Pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Zobacz także
Kalendarz kulturalny
2017-01-16