UBS


logo UBS


Firma UBS istnieje od ponad 150 lat, działa w ponad 50 krajach (włączając najważniejsze ośrodki finansowe) i zatrudnia ok. 62 tysiące pracowników. Główne siedziby UBS znajdują się w Zurychu i Bazylei w Szwajcarii. Firma UBS świadczy usługi bankowości prywatnej oraz korporacyjnej dla klientów indywidualnych, korporacyjnych i instytucjonalnych na całym świecie.

UBS w Krakowie to jeden z oddziałów międzynarodowej korporacji, z biurem w Kraków Business Park w Zabierzowie oraz w Green Office w Krakowie. Od 2007 roku pełni on ważną rolę w realizacji strategii firmy, której celem jest osiągnięcie i utrzymywanie pozycji lidera wśród instytucji finansowych na świecie. Obecnie krakowska jednostka zatrudnia około 700 osób podzielonych na zespoły ściśle współpracujące z innymi oddziałami firmy na całym świecie i prowadzi działalność w obszarach takich jak: finanse, HR, prawo, ryzyko, zarządzanie projektami czy IT.

Firma UBS bierze udział w następujących projektach Urzędu Miasta Krakowa: Business4You inKRK!, StartUp inKRK! oraz Tra-inKRK!

Przy projekcie StartUp inKRK! firma UBS współpracuje z Fundacją Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości Kraków (AIP Kraków).

AIP - logotyp

Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości w Krakowie (AIP Kraków)

Jako część Fundacji Polska Przedsiębiorcza i ogólnopolskiej sieci Inkubatory.pl AIP Kraków od ponad dziesięciu lat wspiera rozwój młodej przedsiębiorczości w regionie małopolskim. W samym Krakowie prowadzi cztery inkubatory przedsiębiorczości (na uczelniach: Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Krakowska Akademia oraz Wyższa Szkoła Europejska), w których obecnie rozwija się ponad 200 młodych firm. Z pomocy AIP Kraków skorzystało przez ostatnie lata już ponad 1000 osób, wiele z nich rozwinęło i nadal prowadzi dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, głównie w sektorze MŚP.

AIP Kraków zajmuje się nie tylko rejestrowaniem biznesu, pomocą księgową, prawną, administracyjną czy udostępnianiem przestrzeni biurowej dla młodych firm ale także organizowaniem szkoleń i warsztatów z przedsiębiorczości oraz ułatwianiem młodym przedsiębiorcom nawiązywania kontaktów i docierania do inwestorów i mentorów biznesowych. Sztandarowym spotkaniem AIP Kraków, podczas którego integrują się środowiska młodych przedsiębiorców, doświadczonych właścicieli biznesu oraz osób zainteresowanych przedsiębiorczością, jest AIP StartUp Mixer, który organizowany jest cyklicznie od 2012 roku. Więcej informacji na www.aipkrakow.pl lubwww.facebook.com/aip.krakow


Pokaż metkę
Osoba publikująca: DAGMARA BOBROWSKA-DZIDUSZKO
Podmiot publikujący: Wydział Rozwoju Miasta