ART DECORUM - Internetowa Galeria Sztuki Współczesnej Kraków

Adres:
Aleja Kasztanowa 63, Kraków
Telefon:
Władze:

właściciel:: Przemysław Witek

Godziny otwarcia:

24 H

Opis

Galerii Art Decorum udało się zgromadzić dzieła pierwszorzędnych polskich artystów. Obrazy przedstawione na stronie internetowej mówią same za siebie - są najwyższej jakości.

Galerii Art Decorum udało się zgromadzić dzieła pierwszorzędnych polskich artystów. Obrazy przedstawione na stronie internetowej mówią same za siebie - są najwyższej jakości. Profesor Jerzy Madejski na wstępie podkreśla, że uczciwość i odpowiedzialność to najważniejsze elementy tego przedsięwzięcia, które w połączeniu z poświęceniem odkrywają największe talenty na rynku sztuki. Art Decorum prezentuje współczesne malarstwo, rzeźbę, grafikę, akwarelę oraz rysunek i jest z całą pewnością miejscem, które musisz odwiedzić jeśli interesujesz się sztuką współczesną.

 

„W samych tylko Stanach Zjednoczonych znajduje się ponad 5000 Corotów. Według sumiennych badań historyków sztuki Corot stworzył tylko około 3000 dzieł” pisze Frank Arnau w swej książce „Sztuka fałszerzy – fałszerze sztuki”.


Fałszerstwo powstało w chwili, w której dzieło sztuki stało się towarem, czyli przed 2000 laty i trwa do dziś. I nabiera na sile, bo dzieła sztuki, w tym zwłaszcza obrazy, stały się najpewniejszą i najwyżej procentującą lokatą kapitału, zaczem rynek sztuki aż roi się od mistrzowskich niekiedy falsyfikatów dzieł wybitnych twórców, sprzedawanych w dobrej wierze nawet przez renomowane galerie i domy aukcyjne.


Przyjęta przez tą Internetową Galerię nazwa Art Decorum zobowiązuje, gdyż słowo Decorum oznacza nie tylko piękno i ozdobność, lecz również uczciwość i odpowiedzialność a nawet godność i chwałę.


Oferowane przez Art Decorum dzieła są zatem autoryzowane przez ich autorów, albo też posiadają niewątpliwy i udokumentowany rodowód. Ponadto są chronione najnowocześniejszymi, elektronicznymi systemami cyfrowymi, co pozwala na ich szybką, łatwą i nie podlegającą wątpliwości identyfikację w wypadku kradzieży, które – podobnie jak fałszerstwa – zdarzają się coraz częściej. Art Decorum oferuje zaś dzieła znanych i uznanych artystów.


Obok wiodącej Galerii Mistrzów o ustalonej pozycji w historii sztuki najnowszej i na rynku dzieł sztuki – Art Decorum proponuje również dzieła artystów, którzy zapewne zostaną już niebawem uznani za mistrzów.


Czyli – niezwykli twórcy i niezwykła galeria zasługująca na swą nazwę - Art Decorum.

 

Krytyk sztuki prof. Jerzy Madeyski

Data: 2013-05-22 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych