Biblioteka Jagiellońska

Adres:
ul. Oleandry 3, Kraków
Godziny otwarcia:

Wypożyczalnia, zapisy:
pon. 10-19
wt.-pt. 9-19
sobota 9-14

Opis

Biblioteka Jagiellońska wspólnie z bibliotekami wydziałowymi i instytutowymi tworzy system biblioteczno-informacyjny Uniwersytetu Jagiellońskiego. Bogaty zasób druków polskich sprawia, że uznawana jest za bibliotekę narodową. Obecnie skupia się na uzupełnianiu i archiwizacji wszystkich druków polskich zarówno tych wydanych w kraju, jak i za granicą.

Biblioteka Jagiellońska wspólnie z bibliotekami wydziałowymi i instytutowymi tworzy system biblioteczno-informacyjny Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Bogaty zasób druków polskich sprawia, że uznawana jest za bibliotekę narodową. Obecnie skupia się na uzupełnianiu i archiwizacji wszystkich druków polskich zarówno tych wydanych w kraju, jak i za granicą.

 

Wszystkie druki polskie i cenne zagraniczne stanowią Narodowy Zasób Biblioteczny, są więc pod szczególną ochroną. Charakter zbiorów i pełnione funkcje zobowiązują Bibliotekę do szczególnej troski i ochrony zbiorów, co wpływa na zakres i sposób ich udostępniania.


W Bibliotece Jagiellońskiej jest zorganizowany za pośrednictwem internetu dostęp do elektronicznych wersji czasopism naukowych oraz elektronicznych baz danych.

Data: 2013-05-22 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych