Boba Jazz Band

Adres:
ul. Gołębia 5, Kraków
Telefon:
Jan Boba +48 784-300-164
Marek Rosner +48 (12)422-75-50

"Boba Jazz Band" powstał w Krakowie w 1990r. Skład jego tworzą dwa pokolenia muzyków, co jest bardzo ważnym elementem zespołu, tworzącym siłę i ekspresję w czasie koncertów. Repertuar oparty jest o wszystkie style jazzu klasycznego, lecz można w nim także znaleźć utwory pisane dla musicalu i filmu. W specjalnym bloku programowym tzw. "Happy Jazz" słuchacz może poznać w oryginalny sposób zaaranżowane kompozycje współczesnych twórców, a niekiedy i echa muzyki Iudowej. Jakby kontrastujący z tym jest w repertuarze zespołu, spory wybór standardów z epoki swingu, zaczerpnięty z twórczości takich gigantów jazzu jak Duke Ellington czy Count Basie. Specjalna oferta zespołu: oprawa muzyczna w czasie uroczystości, spotkań, bale, rauty oraz program dla dzieci.12-lecie działalności BJB zamknął imponującym dorobkiem fonograficznym, na który składa się 5 płyt CD, 3 kasety i udział w kilku ważnych programach telewizyjnych. W tym prawie godzinny film muzyczny, z udziałem takich gwiazd jak Danuta Rinn, Danuta Błażejczyk, Alicja Bachleda Curuś, Jan Machulski, Jan Nowicki, Paweł Deląg, Jacek Wójcicki i inni.
Udział w dużych festiwalach jazzowych, wspólne koncerty z takimi legendami jazzu europejskiego jak: Chris Barber. Rod Mason, Monty Sunshine (wspólna płyta) Acker Bilk, były też koncerty z legendarną formacją Glenn Miller Orchestra. Od dwóch lat zespół współpracuje z młodą wokalistką Katarzyną Radwańską, a także z amerykańskim piosenkarzem Ronem Ringwoodem.
Na uzupełnienie wieloma ważnymi wydarzeniami i osiągnięciami zespołu brak miejsca, dlatego zacytować można najkrótszą recenzję jednego z dziennikarzy "wszak to ostatni co jeszcze grają Jazz bez przymiotników".Od maja 2001 roku BJB nawiązał stała współpracę z najstarszą i najpopularniejszą restauracją Wierzynek w Krakowie, gdzie odbywają się cykliczne koncerty i gdzie można na żywo posłuchać zespołu.

Data: 2013-05-21 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych