"Inside Drumming" / "Wewnętrzne bębnienie"

Jest to zarówno nazwa projektu artystycznego Jana Pilcha, jak i nazwa zespołu, który go wykonuje, ale też swoiste credo artystyczne autora.

Kontakty i doświadczenia autora z wieloma gatunkami sztuki, w szczególności muzyki, od jej funkcji w teatrze poprzez jazz, muzykę współczesną, symfoniczną, rockową oraz elementy muzyki etnicznej wpłynęły na kształt tego projektu.

Jest to prezentacja muzyki w równej mierze napisanej i zaaranżowanej jak i improwizowanej przez znakomity zestaw muzycznych znakomitości. Przetransferowane przez autorską wizję "muzyki świata" (world music) oraz fascynację instrumentarium perkusyjnym z jego olbrzymimi możliwościami barwowymi stanowi środek pokazujący głębię ludzkich emocji, pragnień, radości i smutków.

Ruch , który temu towarzyszy i zastosowanie innych elementów wizualnych rozszerzają spektrum doznań estetycznych. Wprowadzenie projekcji filmowych funkcjonuje jako swoisty odautorski komentarz.

Wszystkie kompozycje są autorstwa Jana Pilcha - założyciela zespołu.

W skład zespołu wchodzą:

Jan Pilch- perkusja i inne instrumenty perkusyjne

Marek Olma- wibrafon, marimba, instrumenty perkusyjne absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie Jana Pilcha. Występuje również z Krakowską Grupą Perkusyjną i młodymi zespołami jazzowymi. Współpracuje z Grzegorzem Turnau'em, Markiem Grechutą, Ewą Demarczyk.
Muzyk studyjny i sideman

Wiesław Jamioł- perkusja, instrumenty perkusyjne absolwent krakowskiej Akademii Muzycznej w klasie St. Welanyka. Występuje również z Krakowską Grupą Perkusyjną. Współpracuje z wieloma muzykami jazzowymi : Januszem Muniakiem, Markiem Stryszowskim, Sebastianem Bernatowiczem.

Marek Bałata

Leszek Szczerba saksofony patrz Overtime

Wojciech Bobrowski gitara basowa

Ewa Grabowska artysta grafik, scenograf, laureatka wielu prestiżowych nagród w dziedzinie grafiki, twórca scenografii do spektakli telewizyjnych i teatralnych

Longin Szmyd reżyser i grafik, związany między innymi z krakowskim Studiem Filmów Krótkometrażowych. Twórca filmów eksperymentalnych, autor plakatów i projektów graficznych. Właściciel firmy "Longin Studio" zajmującej się produkcją filmów reklamowych.

Jerzy Gardziel reżyser światła zajmujący się również efektami specjalnymi

Data: 2013-05-22 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych