Teatr Figur Kraków

Adres:
ul. Rękawka 2, 30-535 Kraków
Telefon:
Władze:

Dyrektor: Dagmara Żabska

Przedstawienia Teatru można zobaczyć w każdą sobotę o godz. 16.00 w Kinoteatrze „Wrzos" na krakowskim Podgórzu.
 

Teatr Figur Kraków został powołany w styczniu 2007 roku z inicjatywy Fundacji Paideia. Greckie słowo Paideia oznacza świadome wychowywanie dziecka poprzez edukację i kulturę, w odwołaniu do uniwersalnego i wiecznego ideału człowieka. U podstaw działania Fundacji leży przekonanie, że nauka i kultura dają moc do myślenia, tworzenia i działania. Swoje cele Fundacja realizuje poprzez dwa główne projekty: Uniwersytet Dzieci oraz Teatr Figur Kraków.

 

Teatr Figur Kraków to niecodzienna propozycja teatralna dla młodego widza. Tworzymy współczesny teatr lalek, który jest atrakcyjny zarówno dla dzieci, jak i towarzyszących im dorosłych. Aktorzy TFK wywodzą się z różnych stron świata, mają rozmaite, nie tylko aktorskie, wykształcenie oraz liczne pasje i pomysły. Efektem ich spotkania jest repertuar adresowany do maluchów w wieku przedszkolnym, dzieci i młodzieży w wieku 8 - 14 lat. Bardzo trudno znaleźć ofertę skierowaną do dzieci w wieku szkolnym, która nie byłaby realizacją lektur szkolnych. Tym bardziej nie ma oferty, która może zaciekawić jednocześnie dzieci, młodzież i dorosłych. Propozycja TFK jest więc zupełnie nowatorska.

 

Z myślą o szkole przygotowaliśmy dla klas i nauczycieli specjalny program, wspierający edukację kulturalną: Trzy kroki do teatru. Nauczycieli zapraszamy na cykl warsztatów z interpretacji spektaklu teatralnego, teatru współczesnego oraz kreatywności, prowadzonych przez aktorów TFK oraz wykładowców wiedzy o teatrze Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach działań edukacyjnych Teatr stale współpracuje z Uniwersytetem Dzieci oraz Małopolskim Instytutem Kultury.

Data: 2017-05-05 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Paweł Waluś
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych