Włoski Instytut Kultury

Informacji udziela sekretariat od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00

kursy językowe, wystawy, koncerty muzyki włoskiej, przeglądy i projekcje włoskiej kinematografii , spotkania autorskie z pisarzami, reżyserami, prezentacja nowości wydawniczych, konferencje, seminaria, degustacje regionalnej kuchni włoskiej, wymiany z uczelniami i szkołami.

Włoski Instytut Kultury w Krakowie, znajdujący się w sercu dawnej stolicy Polski, jest jednym z 95 Instytutów Włoskich na świecie.

Założony w 1987 roku jako drugi w Polsce po Instytucie w Warszawie, mieści się w zabytkowej XIII wiecznej kamienicy. Swoją działalnością obejmuje Polskę południową. Zajmuje się jest promocją języka, kultury, sztuki w najszerszym tego słowa znaczeniu. Organizuje wystawy, koncerty, spektakle teatralne, konferencje, sympozja, seminaria. Stara się przybliżyć obraz kraju w którym znajduje się 75% światowych zbiorów sztuki, kraju wielu kultur i dialektów, ojczyzny filozofów, myślicieli, artystów i uczonych, którego designe nie ma sobie równych. Instytut podkreśla związki kulturalne z Polską, których korzenie sięgają epoki Renesansu. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi (również o charakterze wyłącznie naukowym) starając się wyjść na przeciw oczekiwaniom lokalnych instytucji jak: galerie, towarzystwa, szkoły muzyczne, filharmonie, uniwersytety i kolegia językowe.

Działalność na terenie Polski południowej (województwa: dolnośląskie, opolskie, śląskie, małopolskie, podkarpackie).

Data: 2013-05-20 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych