Wioślarze potrzebują wsparcia

Osiedla w rejonach ulic Łużyckiej, Bochenka oraz Podedworze rozwijają się bardzo dynamicznie. Rodzi to także wiele problemów, w sprawie których interpelują radni Rafał Komarewicz i Dominik Homa. Z kolei radny Łukasz Gibała prosi o wsparcie wioślarzy, a radny Michał Drewnicki o zamontowanie ławek na os. Piastów.

Wioślarze potrzebują wsparcia
Fot. Tom Rollauer Fotografie

W związku z dynamicznie rozrastającymi się osiedlami w rejonach ulic Łużyckiej, Bochenka oraz Podedworze radni Rafał Komarewicz i Dominik Homa pytają,  jakie miasto zamierza podjąć kroki w kierunku rozwoju sieci szkół w rejonie Piasków Nowych, jaki byłby koszt rozbudowy Szkoły Podstawowej nr 27 oraz na ile lat ta inwestycja musiałaby zostać rozpisana w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Radni chcieliby też wiedzieć, czy jest w pobliżu działka miejska objęta miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na której Gmina Miejska Kraków mogłaby wybudować szkołę?

Radni Komarewicz i Homa, w związku z pismami mieszkańców Piasków Nowych zwrócili się z prośbą o montaż stacji miejskiego roweru „Wavelo” przy ul. Bochenka oraz w pobliżu przystanku komunikacji miejskiej „Piaski Nowe”. Aktualnie najbliższa stacja rowerowa znajduje się na skrzyżowaniu ulic Witosa/Nowosądecka/ Łużycka, w kierunku Kurdwanowa. Jest to spora odległość dla mieszkańców Piasków Nowych. Radni twierdzą, że ich inicjatywa doprowadzi do lepszego skomunikowania rowerowego tego prężnie rozwijającego się osiedla.

Radny Rafał Komarewicz zauważa, że w związku z budową Trasy Łagiewnickiej na Ruczaju powstał bardzo duży problem, z którym borykają się mieszkańcy ulicy Miłkowskiego. Chodzi o brak przejść dla pieszych przez tę ulicę. Radny prosi o wybudowanie takiego przejścia.

Radny Komarewicz zwrócił się także z prośbą o zainstalowanie stojaków na rowery przy Przedszkolu nr 41 przy ul. Babińskiego. Mając na względzie promowanie aktywności fizycznej już w wieku przedszkolnym, wniosek rodziców oraz dyrekcji przedszkola wydaje się jak najbardziej zasadny – przekonuje radny.

Do radnego Łukasza Gibały zgłosili się niepełnosprawni wioślarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego Salwator NPS Kraków. Troje jego zawodników wraz z dwiema osobami z klubu LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz wchodzi w skład wioślarskiej osady (czwórka mieszana ze sternikiem), reprezentującej Polskę na arenie międzynarodowej. Obecnie zawodnicy przygotowują się do Pucharu Świata w Poznaniu, a następnie Mistrzostw Świata w Linz, które będą jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk paraolimpijskich w Tokio. Przygotowania te są jednak kosztowne, a możliwości finansowe klubu ograniczone. Radny pyta, czy możliwe jest udzielenie wioślarzom wsparcia finansowego, aby mogli jak najefektywniej trenować i osiągnąć cel, jakim jest start w igrzyskach, a tym samym promować krakowskich sportowców na świecie?

Radny Michał Drewnicki poprosił o informacje w sprawie braku drogi dojazdowej do rodzinnego ogrodu działkowego Złoty Wiek oraz problemów z wywozem śmieci z tego miejsca. Działkowicze w 2018 roku zostali pozbawieni dostępu do drogi od strony urzędu skarbowego i w tej chwili do ogrodu nie można dojechać samochodem. Radny Michał Drewnicki prosi także o montaż nowych ławek w okolicy ogrodu kieszonkowego na osiedlu Piastów.

Pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA