Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nie dla cyrku ze zwierzętami!

Kolejny raz pojawia się apel o niewynajmowanie gruntów miejskich dla cyrków ze zwierzętami. Tym razem apeluje o to radny Łukasz Wantuch. Radny Marek Sobieraj chce poprawić bezpieczeństwo mieszkańców Tyńca i Skotnik, a radny Łukasz Gibała zwiększyć lesistość aglomeracji krakowskiej.

Fot. pixabay.com

Po wielu apelach mieszkańców osiedli peryferyjnych, głownie Tyńca i Skotnik, dotyczących przeciwdziałaniu włamaniom do domów i oszustwom, radny Marek Sobieraj prosi o montaż kilku kamer na wymienionych osiedlach, w miejscach kluczowych dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa. Kamery tego typu pozwolą ustalić wiele zdarzeń, przez które nasze miasto ponosi znaczne koszty – przekonuje radny.

Radny Sobieraj informuje też, że po intensywnych opadach deszczu na osiedlu Skotniki dochodzi do zalewania posesji, w związku z czym pyta, na jakim etapie jest budowa rowów melioracyjnych oraz drenaży na tym osiedlu?

Po spotkaniu z mieszkańcami Skotnik, które zorganizował radny Sobieraj, chciałby on dowiedzieć się na jakim etapie jest  budowa komisariatu policji przy ulicy Mochnaniec, na jakim etapie jest przebudowa ulicy Mochnaniec, kiedy rozpoczną się prace i kiedy planowany jest koniec inwestycji? Radny prosi także o przedstawienie koncepcji uspokojenia ruchu na ul. Antoniego Dobrowolskiego oraz wymalowanie linii rozgraniczających pasy ruchu.

Radny Łukasz Wantuch apeluje o niewynajmowanie gruntów miejskich dla cyrków ze zwierzętami. Przypomina, że wiele miast w Polsce wprowadziło zakaz wynajmu gruntów miejskich dla cyrków z udziałem zwierząt i radny chciałby wprowadzenia takich samych zasad w Krakowie. - Nasze miasto współfinansuje placówki niesamorządowe takie jakie żłobki, przedszkola czy szkoły. Wysokość dotacji jest określona w ustawie, ale Kraków wypłaca w niektórych przypadkach więcej  - wyjaśnia w kolejnej interpelacji radny Wantuch i prosi o podanie, o ile więcej płaci Kraków placówkom niesamorządowym niż wynika z ustawy i jakie to są kwoty rocznie.

Radny Łukasz Gibała uważa, że należy zacieśnić współpracę z gminą Zielonki, powiatem krakowskim i województwem małopolskim w zakresie zwiększania lesistości aglomeracji krakowskiej. Radny pyta, czy temat rozszerzenia działań zalesieniowych na cały obszar aglomeracji krakowskiej był poruszany w rozmowach lub oficjalnej korespondencji z władzami pozostałych gmin i powiatów podkrakowskich, z władzami województwa i czy był przedmiotem obrad w ramach Stowarzyszenia Metropolia Krakowska? Chciałby też wiedzieć, czy i kiedy zostaną podjęte rozmowy z marszałkiem województwa w zakresie utworzenia „Programu zwiększania lesistości dla Województwa Małopolskiego”?

Mieszkańcy ulic Longinusa Podbipięty w Łęgu oraz Powstańców w Batowicach od wielu lat proszą o poprawę bezpieczeństwa pieszych na obu tych ulicach – donosi w drugiej interpelacji radny Gibała. I pyta dlaczego w budżecie obywatelskim odrzucono oba projekty dotyczące budowy chodników wzdłuż ulic Powstańców i Longinusa Podbipięty i nie stworzono możliwości przetestowania na obu przykładach tymczasowych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo pieszych? Radny pyta też, czy przebudowa ulic: Longinusa Podbipięty, Niepokalanej Panny Marii i Powstańców znajdzie się w projekcie przyszłorocznego budżetu oraz WPF?

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2019-09-10
Data aktualizacji: 2019-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź