Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Adres: Plac Wolnica 1, Kraków
  • Data:

    2015-09-21 - 2016-06-30

  • Impreza biletowana:

    >

Organizatorzy:
  • Muzeum Etnograficzne im. Seweryna Udzieli

W nowym roku szkolnym Muzeum Etnograficzne w Krakowie zaprasza dzieci do udziału w nowej odsłonie naszych stałych cykli edukacyjnych.

Najmłodszym proponujemy warsztaty umuzykalniające Du:da:di odbywające się w poniedziałkowe przedpołudnia, starszym wtorkowy Klub Latających Podróżników. Co miesiąc jeden weekend przeznaczamy dla rodzin, które zapraszamy na, realizowany w tym roku wspólnie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła", Etnokalendarz.

Dla dzieci w wieku 3-5 lat przygotowujemy nowy cykl. O szczegółach poinformujemy wkrótce.
Na warsztaty zapraszamy od 21.09.2015.

Wszystkie informacje dotyczące nowego semestru warsztatów znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: www.etnomuzeum.eu w zakładce Edukacja.

Du:Da:Di - warsztaty umuzykalniające dla dzieci i niemowląt to zaproszenie do wspólnego odkrywania świata dźwięków. Przy pomocy muzyki wykonywanej na żywo dzieci odkrywają świat rytmów i skal. W spontaniczny sposób rozwijają swoje zdolności muzyczne oraz harmonię ruchu. Każdym zajęciom towarzyszą rekwizyty pobudzające dziecięcą wyobraźnię.

Prowadzenie: Ewa Wicher i Monika Madej – członkinie Polskiego Towarzystwa Edwina E. Gordona, nominowane do nagrody Słoneczniki 2013 w konkursie na najbardziej rozwojowe inicjatywy dla dzieci, założycielki Centrum Inicjatyw Artystycznych i Edukacyjnych "Dumbadi"
Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Grupa młodsza (do 1,5 roku życia) w godzinach od 10:30 do 11:15. Grupa starsza (1,5 do 3 roku życia) w godzinach 11:30 do 12:15.
Informacje i rezerwacje: szelingowska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

KLUB LATAJĄCYCH PODRÓŻNIKÓW - cykl warsztatów dla dzieci w wieku od 6 do 9 lat, podczas których spotykamy się z różnymi kulturami i krainami geograficznymi sięgając po lokalne opowieści i legendy oraz do muzealnej kolekcji obiektów pozaeuropejskich. Pokazujemy dzieciom różnorodność świata, różne tradycje, języki, obyczaje. Korzystamy z możliwości, które tkwią w mapach, plastyce, teatrze i dziecięcej ciekowości.

Prowadzenie: Mateusz Świstak – absolwent polonistyki. Opowiadacz i animator zabaw dziecięcych. Pracuje z opowieściami i baśniami, prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych. Na blogu basnienawarsztacie.pl pisze o baśniach, ich znaczeniu i wykorzystaniu w codzienności. Współpracuje z przedszkolami i instytucjami kultury na terenie Małopolski i Śląska. Jest autorem scenariuszy eventów gier miejskich i komiksów. Współautor książki „Zabawy z ryżem".
Na zajęcia zapraszamy we wtorki od godziny 17:00 do 19:00.
Informacje i rezerwacje: grajewska@etnomuzeum.eu lub tel.: 12 430 18 27, od poniedziałku do piątku, godz. 8.00 – 16.00.

ETNOKALENDARZ - cykl weekendowych warsztatów tworzony z myślą o uczestnikach w różnym wieku. W sezonie wrzesień 2015 – czerwiec 2016, w partnerstwie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych "Źródła" zapraszamy do wspólnego przyglądania się otaczającemu nas światu i istniejących w nim współzależności kulturowych, środowiskowych, gospodarczych. Chcemy, aby warsztaty w MEK były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.
Na pierwsze spotkanie zapraszamy w weekend 17 – 18 października.
Zapraszam do zapisów!