Komunikat archiwalny

Obsługa transportowa ŚDM - wnioski

Przedstawiamy wstępne wnioski dotyczące obsługi transportowej Światowych Dni Młodzieży. Będą w tej sprawie wprowadzane zmiany. Wersja ostateczna powstanie w ciągu najbliższych tygodni.

Obsługa transportowa ŚDM - wnioski
Fot. MPK Kraków

RUCH PIESZY

  • Ruch pieszy będzie stanowił podstawowy środek transportu w całym okresie wydarzeń związanych z ŚDM. Niezbędnym jest wprowadzenie istotnych ograniczeń w ruchu dla samochodów osobowych w skali całego miasta. W przeciwnym wypadku układ transportowy Krakowa nie będzie w stanie obsłużyć tak dużej liczby pielgrzymów.
  • Zakłada się, że dojścia piesze mogą wynosić nawet 10-12 kilometrów i są to odległości akceptowalne przez młodzież uczestniczącą w wydarzeniu.

 

TRANSPORT ZBIOROWY

  • Transport miejski w Krakowie powinien pełnić rolę uzupełniającą, przewożącą pielgrzymów i mieszkańców na głównych relacjach: północ południe (wzdłuż ul. Nowohuckiej) oraz wschód zachód (wzdłuż ul. Opolskiej). W tym celu niezbędnym jest wytyczenie pasów autobusowych i zapewnienie pełnego priorytetu dla autobusów.
  • Linie tramwajowe będą wykorzystane do przewozu pielgrzymów między najważniejszymi miejscami, tj. Łagiewniki, Błonia, Nowy Bieżanów, Mały Płaszów, Klasztorna lecz uwzględniając możliwości przewozowe nie należy traktować ich jako element podstawowy.

Pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe