Komunikat archiwalny

„Dzień sąsiada” w Nowej Hucie – kiedy kolejne pikniki?

W Nowej Hucie realizowany jest w tym roku projekt „Dzień sąsiada”. To cykl pikników integracyjnych dla mieszkańców dzielnicy, które odbywają się dzięki funduszom z budżetu obywatelskiego. Projekt został zgłoszony w zeszłorocznej edycji BO. – Jeżeli pogoda dopisze, to w sierpniu i we wrześniu odbędą się jeszcze trzy spotkania sąsiedzkie, dwa zaplanowane w projekcie i jeden dodatkowy, ponieważ mieszkańcom idea międzypokoleniowych spotkań na wolnym powietrzu niezwykle się spodobała – mówi Łukasz Gacek z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta, który realizuje to zadanie.

„Dzień sąsiada” w Nowej Hucie – kiedy kolejne pikniki?
Fot. Magiczny Kraków

Na pierwszy piknik, który odbył się 29 maja na osiedlu Centrum D (teren zielony w pobliżu budynku nr 6), przyszło około pięćdziesięciu osób – dorośli, młodzież, dzieci, seniorzy. Wcześniej w ankiecie internetowej organizatorzy poprosili mieszkańców o wskazanie kilku różnych miejsc, w których chcieliby się spotykać. Jak tłumaczą, najważniejsze jest zdanie uczestników – to oni wybierają przestrzeń, w której chcą spędzić swój wolny czas.

– Na miejscu rozkładamy koce, poduszki, rekwizyty do animacji i zabawy. Animatorzy proponują dzieciom ciekawe zabawy, gry, trochę plastyki, sportu. Można bawić się wspólnie z dziećmi, wziąć udział w różnorodnych warsztatach, pograć w badmintona, kręgle i przede wszystkim spotkać się z sąsiadami w niezobowiązującej atmosferze, porozmawiać lub po prostu odpocząć – opowiada Łukasz Gacek. – Podczas pikniku na osiedlu Centrum D mogliśmy też porozmawiać z mieszkańcami i przedstawicielami Rady Dzielnicy o sprawach istotnych dla mieszkańców osiedla – choćby o naprawie urządzeń zabawowych w ogródku jordanowskim, gdzie odbywała się wspomniana impreza. To idealna okazja do tego, by pozostając w mieście, zanurzyć się w klimacie sielskiego wypoczynku, a przy tym przywrócić do łask zapomnianą już nieco tradycję wspólnego, ogólnodostępnego piknikowania, zbliżającego mieszkańców przyległych osiedli.

Ze środków budżetu obywatelskiego zakupiono niezbędne akcesoria piknikowe, czyli koce, materiały plastyczne i inne pomoce dydaktyczne. Kolejne spotkania odbędą się:

  • 21 sierpnia 2016 r. – na osiedlu Hutniczym,
  • 28 sierpnia 2016 r. – na osiedlu Centrum A,
  • 4 września 2016 r. – w Parku Ratuszowym.

Pokaż metkę
Autor: Małgorzata Tabaszewska
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Zobacz także
POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA