XV Letni Festiwal Opery Krakowskiej OPERA POKOLEŃ - OPERA BEZ GRANIC

 

"Opera Krakowska" w Krakowie

ul. Lubicz 48

31-512 Kraków

opera@opera.krakow.pl

 

I edycja miała miejsce w 1997 roku

Od pierwszej edycji w 1997 roku festiwal gromadzi wielu wybitnych polskich i zagranicznych solistów.
Do 2009 roku imprezy odbywały się w gmachu Teatru im. J. Słowackiego, na Wawelu, na Zamku w Niepołomicach, w Muzeum Lotnictwa, w Kopalni Soli „Wieliczka" a także na Skałkach Twardowskiego. Obecnie wszystkie wydarzenia (oprócz plenerowych) odbywają się w nowym gmachu krakowskiej Opery przy ul. Lubicz 41.

Tegoroczna jubileuszowa edycja organizowana jest pod hasłem „OPERA POKOLEŃ – OPERA BEZ GRANIC". Przestrzenią festiwalowych wydarzeń będzie tradycyjnie, oprócz gmachu Opery przy ul. Lubicz, Zamek Królewski na Wawelu. Jedno z wydarzeń swoim zasięgiem obejmie także Tarnów i Nowy Sącz. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013 oraz budżetu Województwa Małopolskiego Fundusze Europejskie dla Małopolski.

Wyjątkowym wydarzeniem - gala baletowa „Grand pas…” w międzynarodowej obsadzie (4 lipca, godz. 20.30, Wawel Dziedziniec Arkadowy).

Udział solistów  i prestiżowych baletów europejskich: Daria Palenko i Alexander Sergeyev (Teatr Maryjski, Sankt Petersburg),  Kathleen Rae Thielhelm i Dawid Kupinski - Béjart Ballet z Lozanny, Filip Barankiewicz i Sue Jin Kang (Stuttgarter Ballet ), uznani polscy soliści – Aleksandra Liashenko i Maksim Wojtiula z Polskiego Baletu Narodowego , Diana Gajownik i Arkadiusz Gumney z Baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu,  tancerze Baletu Opery Krakowskiej.

Więcej:

http://www.opera.krakow.pl/?id=1195

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JOANNA SZULBORSKA-ŁUKASZEWICZ