Aktualności

Tak świętowaliśmy 70-lecie Nowej Huty

Warsztaty, spektakle, zabawy na świeżym powietrzu, sylwester, jarmark bożonarodzeniowy, specjalne wydawnictwo jubileuszowe z kalendarium wydarzeń i artykułami o Nowej Hucie oraz piknik z okazji Dnia Otwartego Magistratu przy budynku urzędu na os. Zgody – tak świętowaliśmy 70. urodziny Nowej Huty w 2019 roku.

Ferie w Nowej Hucie pełne atrakcji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta to 12 klubów, zlokalizowanych w różnych częściach dzielnicy. Każdy z nich zadbał o to, aby tegoroczne ferie zimowe wypełnić różnorodnymi atrakcjami – będzie więc czas na małe szaleństwa, na odpoczynek i rekreację, na zdobywanie nowych umiejętności, a także na poszerzanie wiedzy i integrację z rówieśnikami.

Zapoznaj się z planem „Mistrzejowice – południe”

Po raz drugi do publicznego wglądu trafił projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego „Mistrzejowice – południe”. Jak zmienił się dokument względem pierwszej propozycji z ubiegłego roku?

Sylwester w Krakowie: trzy miejsca z międzypokoleniową rozrywką

Andrzej Dąbrowski, Krystyna Prońko, Ten Typ Mes oraz Ralph Kaminski w ramach projektu „Albo inaczej”, Jan-rapowanie oraz The Dumplings na Rynku Głównym. W alei Róż największa sylwestrowa prywatka prowadzona przez Hirka Wronę, wieńcząca obchody 70. urodzin Nowej Huty, a na Rynku Podgórskim wielka sala balowa rodem z minionych epok. Tegoroczny Sylwester w Krakowie to trzy lokalizacje z międzypokoleniową rozrywką.

Świąteczna zbiórka dla dzieci z „Żeromskiego”

„Puszka dla chorego maluszka” – pod takim hasłem aktorzy Teatru Ludowego i lekarze z „Żeromskiego” zbierają pieniądze dla małych pacjentów. Każdy, kto chciałby wspomóc akcję na rzecz zakupu sprzętu dla oddziału pediatrycznego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego, może to zrobić do końca grudnia przed zaplanowanymi spektaklami na Dużej Scenie i Scenie pod Ratuszem.

Kolędy na trzech tenorów w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2019-12-28

Jak co roku tematem zimowego koncertu z cyklu „Nowa Huta. Dlaczego nie?” są kolędy. W tym roku organizatorzy zapraszają do Nowej Huty na bożonarodzeniowy występ trzech tenorów – Piotra Karzełka, Alexandra Martineza i Jakuba Oczkowskiego.

Kalendarium obchodów 70-lecia Nowej Huty
Komunikat archiwalny 2019-12-23

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 70-lecia. Oto wykaz wydarzeń rocznicowych.

Jarmark bożonarodzeniowy w Nowej Hucie
Komunikat archiwalny 2019-12-21

Atmosfery i magii świąt Bożego Narodzenia nie brakuje na placu przed Nowohuckim Centrum Kultury. Od 14 do 22 grudnia, w godz. od 12.00 do 20.30, tuż obok lodowiska, odbywa się tam tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy. W sobotę, 21 grudnia, o godz. 17.00 mieszkańcy Krakowa, szczególnie Nowej Huty, wraz z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, złożą sobie życzenia.

„Leć, Huto, leć! Trudny skok w Nowy Rok”
Komunikat archiwalny 2019-12-20

Leć, Huto, leć! Trudny skok w Nowy Rok

POLECAMY
TELEWIZJA.KRAKOW.PL
PRZEJRZYSTE FINANSE
OTO FOTOKRONIKA MIASTA