Aktualności

Zielona rewolucja trwa

Zarząd Zieleni Miejskiej intensywnie pracuje nad zieloną rewolucją. Coraz więcej terenów poddawanych jest rewitalizacji, a w wielu parkach i terenach zieleni trwają obecnie intensywne prace budowlane. Pracownicy jednostki miejskiej proszą mieszkańców o wyrozumiałość i cierpliwość. Za kilka miesięcy wymienione miejsca na mapie Krakowa zmienią się nie do poznania.

Świętuj urodziny Zgody 7

Zgody 7 – miejsce spotkań, działa już cały rok! Z tej okazji Krakowskie Biuro Festiwalowe wspólnie z Cafe NOWA Księgarnia przygotowało weekend pełen atrakcji.

Nowohucka Akademia Seniora uczy jak ratować życie

W  poniedziałek, 21 października Nowohucka Akademii Seniora zaprasza na wykład pt.: „Postępowanie w stanach nagłych – zawał serca, udar, spadek cukru”, który wygłosi Patrycja Psuj, ratowniczka medyczna.

Kalendarium obchodów 70-lecia Nowej Huty

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 70-lecia. Oto ramowy wykaz zaplanowanych wydarzeń rocznicowych. Lista będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana.

Literatura może zmieniać świat – las z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski w związku z przyznaniem literackiego Nobla Oldze Tokarczuk podjął decyzję o utworzeniu na terenie nowohuckich Kujaw Lasu Prawiek. To szczególna forma uczczenia przez Kraków – Miasto Literatury UNESCO, dorobku pisarki, która stwierdziła kiedyś, że „literatura może zmieniać świat”. 29 października, o godzinie 10.00, zapraszamy krakowian na wspólne sadzenie drzew. Wydarzenie będzie częścią odbywającego się w tym czasie w Krakowie Festiwalu Conrada.

Bezpłatne szczepienia dla dzieci w szpitalu im. Żeromskiego

Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego zaprasza na bezpłatne szczepienia dla dzieci przeciwko zakażeniom meningokokowym, pneumokokowym i wirusowi brodawczaka ludzkiego HPV.

Kombinat formy – Huta im. Lenina na fotografiach

Od 7 listopada na placu przed budynkiem Muzeum Nowej Huty będzie można oglądać wystawę plenerową pt. „Kombinat formy – przestrzenie Huty im. Lenina na fotografiach z lat 1950-1960”. Ekspozycję przygotowała Fundacja Ośrodka KARTA.

NH Kwadrat - kredowi wandale w natarciu

Kredowi wandale w natarciu, czyli kiedy dorośli są zbyt dorośli

Remiza w Kościelnikach odebrana przez operatora

Remiza strażacka w nowohuckich Kościelnikach ma już gospodarza. Wybudowany na zlecenie Zarządu Inwestycji Miejskich nowoczesny budynek został odebrany przez Ochotniczą Straż Pożarną w Kościelnikach.

„PRoLog – wstęp do PRL-u”

Muzeum Nowej Huty zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie „PRoLog – wstęp do PRL-u”, który odbędzie się 28 listopada. Tematem piątej edycji wydarzenia będzie kultura i życie codzienne w Polsce Ludowej.