Aktualności

Dzień Dziecka w nowohuckiej zajezdni MPK

W tym roku Dzień Dziecka zostanie zorganizowany w sobotę, 1 czerwca w zajezdni tramwajowej Nowa Huta, przy ul. Ujastek 12! Nie mogło być inaczej skoro obchodzimy jubileusz 70-lecia Nowej Huty.

Prezydent Krakowa apeluje do premiera w sprawie huty

Prezydent Jacek Majchrowski zwrócił się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o podjęcie działań na szczeblu rządowym oraz udzielenie wsparcia Gminie Miejskiej Kraków dla zapewnienia odpowiedniego poziomu pomocy, zarówno dla pracowników ArcelorMittal Poland oddział w Krakowie, jak i adeptów kierunków hutniczych realizowanych na krakowskich uczelniach wyższych. Wystosowanie apelu ma związek z planowanym przez indyjski koncern tymczasowym wstrzymaniu pracy wielkiego pieca oraz stalowni w krakowskiej hucie.

Chóry Mastrakoret i Vox Populi wystąpią w Nowej Hucie

ARTZona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida w Nowej Hucie zaprasza na wyjątkowy koncert w ramach 24. Nowohuckiej Wiosny Muzycznej. W czwartek, 23 maja o godz. 19.00 na os. Górali 4 wystąpią chór żeński Mastrakoret z Norwegii oraz Vox Populi z Polski. Wstęp wolny.

Zapraszamy na koncert „Gospel na Skałce”

Już w niedzielę, 26 maja na dziedzińcu klasztoru ojców paulinów na Skałce odbędzie się koncert „Gospel na Skałce”. Wystąpią chóry gospel z Małopolski oraz dwaj amerykańscy artyści Phillip Carter i Rhonda Adams, którzy zostali zaproszeni do projektu w roli dyrygentów, instruktorów i solistów. Początek o godz. 15.00. Wstęp wolny.

W Nowej Hucie już suszy się pranie

Obchody 70-lecia NH nabierają rumieńców, pojawiają się kolejne inicjatywy. Ja najwyżej cenię te polegające na spotykaniu się mieszkańców.

Ryszard Kozik

Kalendarium obchodów 70-lecia Nowej Huty

W tym roku Nowa Huta obchodzi jubileusz 70-lecia. Oto ramowy wykaz zaplanowanych wydarzeń rocznicowych. Lista będzie na bieżąco aktualizowana i uzupełniana.

Uczniowie odtworzą polską drogę do niepodległości

Nowohuckie placówki opiekuńczo-wychowawcze organizują dla krakowskiej młodzieży grę terenową, która poprowadzi ją śladami polskiej drogi do niepodległości. Uczestnicy, którzy 25 maja zbiorą się pod Muzeum Czynu Zbrojnego, w trakcie marszu przez park Jordana, krakowskie Błonia i ulicę Piłsudskiego rozwiązywać będą zagadki wymagające wiedzy historycznej, zręczności i sprytu.

„Pyza na polskich dróżkach” na 70-lecie Nowej Huty

W niedzielę, 2 czerwca o godzinie 16.00 Teatr Ludowy zaprasza wszystkie dzieci na spektakl „Pyza na polskich dróżkach”, który zainauguruje obchody jubileuszu 70-lecia Nowej Huty. Z tej okazji wszyscy widzowie będą mogli zakupić bilet za symboliczną złotówkę.

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Vargą w OKN

Już 24 maja w Bibliotece Klubu Kuźnia Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida odbędzie się spotkanie z pisarzem Krzysztofem Vargą – trzykrotnym finalistą Nagrody Literackiej Nike.

70 ulic na 70-lecie Nowej Huty

Mieszkańcy Nowej Huty zgłosili do Zarządu Dróg Miasta Krakowa propozycje remontowe. W ciągu dwóch lat, 70 ulic we wschodniej części miasta ma zyskać nową nawierzchnię.