Festiwal recyklingu

Cykl przedsięwzięć promujących zbiórkę surowców wtórnych oraz możliwości ich wykorzystania. Ideą Festiwalu jest promowanie recyklingu jako szansy na rozsądne i ekologiczne gospodarowanie ograniczonymi zasobami naturalnymi Ziemi. Festiwal udowadnia, że tematyka „śmieciowa” nie musi być prezentowana w ściśle fachowy, hermetyczny sposób. Może być też, wbrew pozorom źródłem przyjemnych doznań estetycznych i dobrej, bezpiecznej zabawy. Zagadnienia dotyczące odpadów osadzone są podczas Festiwalu w kontekście, który ułatwia rozmowę o nich, upraszcza i uatrakcyjnia komunikat. Nie brakuje więc konkursów, koncertów największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, widowisk multimedialnych, laserowych i pirotechnicznych. Są też oczywiście dyskusje fachowców – konferencje i seminaria.

Główną i najbardziej spektakularną atrakcją każdej edycji Festiwalu jest odsłonięcie instalacji zbudowanej z … surowców wtórnych. W ten niezwykły, metaforyczny sposób Festiwal udowadnia, jak duże możliwości daje korzystanie z surowców wtórnych Do tej pory powstały: Barbakan z 60 000 puszek aluminiowych, Sukiennice z 40 000 szklanych butelek, Smok z 650 000 kapsli od butelek, makieta żaglowca Santa Maria w skali 1:1 z puszek oraz Brama Floriańska ze szkła.. Wykonawcą wszystkich konstrukcji jest firma SKANSKA.

Stałym elementem imprezy jest także zbiórka surowców wtórnych – za przyniesione na Błonia szkło, papier, zużyte baterie i aluminium - otrzymać można sadzonki kwiatów balkonowych, krzewów i drzew, ekologiczne torby na zakupy oraz drobne upominki.

To największą w Polsce impreza edukacyjna promująca ideę recyklingu.

Więcej na: www.festiwal.krakow.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI