Komunikat archiwalny

Francuscy dziennikarze pytają o Światowe Dni Młodzieży

W poniedziałek 21 marca grupa francuskich dziennikarzy informacyjnych spotkała się w Magistracie z Zastępcą Prezydenta Krakowa ds. Polityki Społecznej, Kultury i Promocji Miasta Andrzejem Kuligiem oraz z Sekretarzem Miasta Pawłem Stańczykiem. Tematem rozmów były przygotowania do Światowych Dni Młodzieży.

Francuscy dziennikarze pytają o Światowe Dni Młodzieży
Fot. Tomasz Stankiewicz / krakow.pl

Wizyta dziennikarzy w Krakowie zorganizowana została w związku ze zbliżającymi się Światowymi Dniami Młodzieży. Polska Organizacja Turystyczna udzieliła wsparcia podczas przygotowania wyjazdu studyjnego. W trakcie spotkania padały liczne pytania dotyczące organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia.

Zastępca Prezydenta Andrzej Kulig przedstawił stan przygotowania Miasta do Światowych Dni Młodzieży. Zwrócił uwagę na konieczność koordynacji wielu działań pomiędzy różnymi instytucjami publicznymi. Przypomniał, że tzw. turystyka religijna to jedna z prężniej rozwijających się dziedzin w ostatnim czasie, a lipcowe wydarzenie ma olbrzymi potencjał promocyjny dla naszego miasta. Francuscy dziennikarze dopytywali szczególnie o kwestie związane z transportem i komunikacją. - Zgodnie z założeniami, podstawą będzie transport pieszy, oczywiście przy wsparciu komunikacji miejskiej i aglomeracyjnej, szczególnie na linii Kraków – Wieliczka – mówił Andrzej Kulig.

Dziennikarze pytali także jak Miasto chce pomóc funkcjonować mieszkańcom podczas tygodnia spotkań pielgrzymów. - W serwisie Magiczny Kraków dostępna jest już specjalna zakładka informacyjna poświęcona Światowym Dniom Młodzieży. Portal na bieżąco będzie wzbogacany o najważniejsze informacje i ostrzeżenia dla mieszkańców. Mieszkańcy będą o niej informowani - powiedział wiceprezydent Kulig.

Warto wspomnieć, że funkcjonująca już zakładka o ŚDM zawiera spory pakiet niezbędnych dla mieszkańców informacji dotyczących m.in. planowanych zmian w komunikacji miejskiej, stref ograniczenia ruchu, parkingów dla autokarów, organizacji ruchu, ograniczeń w ruchu na drogach wojewódzkich czy kulturalnych imprez towarzyszących ŚDM. Portal na bieżąco będzie aktualizowany.

Pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe