Komunikat archiwalny

Papież Franciszek przywitał pielgrzymów z okna na Franciszkańskiej

Tradycja została podtrzymana – papież Franciszek w środowy wieczór przywitał się z tysiącami młodych ludzi z okna papieskiego na Franciszkańskiej 3. Pojawienie się Ojca Świętego wywołało żywiołową reakcję tłumu zgromadzonego wokół Pałacu Biskupiego.

Papież Franciszek przywitał pielgrzymów z okna na Franciszkańskiej
Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Papież Franciszek przywitał pielgrzymów pozdrowieniem i szerokim uśmiechem. - Dobry wieczór - powiedział po polsku papież Franciszek do zgromadzonych pod oknem młodych ludzi. Następnie wbrew oczekiwaniom wszystkich, poprosił zebranych o ciszę i opowiedział historię Macieja Szymona Cieślę, autora logo tegorocznych Światowych Dni Młodzieży, który kilka tygodni temu zmarł na nieuleczalny nowotwór.

- Powinniśmy się przyzwyczaić do dobrych rzeczy, ale też do złych, takie jest życie drodzy młodzi - powiedział papież do zebranych przed oknem krakowskiej kurii.

- Jutro się zobaczymy. Teraz Was żegnam. Bądźcie radośni i szczęśliwi - to jest obowiązek tych, którzy idą za Jezusem. Nie czyńcie za dużo hałasu w nocy - zaznaczył Franciszek.

Na koniec pobłogosławił zgromadzoną młodzież. - Módlcie się za mnie - poprosił młodych ludzi z całego świata.

Młodzież przed oknem na Franciszkańskiej 3

To podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski w 1979 roku papież Jan Paweł II rozpoczął tradycję spotkań z młodzieżą w oknie Pałacu Biskupiego na Franciszkańskiej. Spędzał tam długi czas z rozśpiewanym i radosnym tłumem. Okno papieskie połączyło też wiernych, którzy zbierali się tu w trakcie ciężkiej choroby Jana Pawła II i po jego śmierci w 2005 roku. Tradycję w czasie swojej wizyty w Polsce w 2006 roku kontynuował też Benedykt XVI. W czasie tegorocznych Światowych Dni Młodzieży z udziałem Franciszka I nie mogło być inaczej.

Pokaż metkę
Autor: NATALIA WÓJS
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe