Komunikat archiwalny

A z Polski...cudowny Kraków!

1259 miejsc  z całego świata w tym Kraków. Szwajcarska fundacja New7Wonders  ogłosiła konkurs  na najpiękniejsze miasta świata. O ten tytuł będzie walczyć 11  polskich miast: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Toruń, Warszawa, Wrocław, Zamość i oczywiście Kraków.

A z Polski...cudowny Kraków!
Fot. www.krakow.pl

Głosowanie na najpiękniejsze miasta świata potrwa do 6 grudnia 2013 roku. Do marca 2012 roku internauci mogą oddawać głosy na wszystkie miasta. W marcu organizatorzy plebiscytu rozpoczną kwalifikacje, które potrwają do listopada 2012 roku.

W wyniku tych kwalifikacji 300 miast z całego świata przejdzie do kolejnego etapu głosowania. W finale znaleźć się ma 28 miejsc z całego świata, a siedem z nich uzyska miano jednego z najcudowniejszych na świecie.

Jak głosować?

Wszystkie miasta, które biorą udział w konkursie ułożone są w sposób alfabetyczny. Wystarczy wybrać Kraków i 6  innych miast i postępować zgodnie z instrukcją.

www.new7wonders.com/form/nominate/en

Jak podała Fundacja New7Wonders o miano jednego z siedmiu najcudowniejszych miast świata walczyć będzie w sumie 1259 miejsc z całego świata, m.in. Nowy Jork, New Delhi, Madryt, Malaga, czy Monte Carlo. Wszystkie miasta do udziału w plebiscycie zgłosili internauci. Europejczycy zgłosili miasta z 30 państw, m.in. Hiszpanii, Danii, Francji, Włoch i Kosowa. Polacy wytypowali do głosowania 11 miast.

Fundacja New7Wonders organizowała wcześniej konkursy na siedem nowych cudów architektury oraz siedem nowych cudów świata natury. W tym ostatnim konkursie do finału dotarły Mazury, które w głosowaniu internautów z całego świata jako jedyne miejsce w Europie znalazły się w pierwszej czternastce.

Mimo że Mazury nie weszły do finałowej siódemki lokalni samorządowcy przyznawali, że udział Krainy Tysiąca Jezior w konkursie rozreklamował region, na nowo uczynił go modnym i popularnym wśród turystów z Polski i Europy.  Na liście siedmiu nowych cudów natury znalazły się: Amazonka, zatoka Halong, wodospad Iguazu, wyspa Jeju, park narodowy Komodo, podziemna rzeka Puerto Princessa i góra Stołowa. (WAS)

Pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także