Aktualności

Targi edukacyjne w Dworku Białoprądnickim

Szukasz zajęć pozalekcyjnych dla swojego dziecka? Chcesz się rozwinąć twórczo na zajęciach artystycznych? A może planujesz zapisać swoją pociechę do szkoły językowej lub sprawdzić ofertę wydawnictw dydaktycznych? Wielu wystawców i instruktorów w jednym miejscu to najlepsza do tego okazja – Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zaprasza na targi edukacyjne, które odbędą się w niedzielę, 10 września, w godz. od 11 do 17.

Wakacyjne atrakcje w Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana

Teatr, taniec, film animowany oraz zajęcia z rękodzieła – od 28 sierpnia Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia, które przeniosą się z ogrodu do budynku przy ul. Krupniczej 38.

Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży ogłasza zapisy na warsztaty

Rozpoczął się nabór na warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży. Akademia dziennikarstwa, studium piosenki, zajęcia z tańca izraelskiego i akrobatyka sportowa – to tylko kilka propozycji, które znalazły się w programie zajęć artystyczno-hobbystycznych.

Studia dla najmłodszych, czyli Akademia AGH Junior

21 sierpnia ruszą zapisy do Akademii AGH Junior - nowej inicjatywy edukacyjnej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie skierowanej do uczniów klas 1-6 szkół podstawowych. Zajęcia obejmować będą wykłady, ćwiczenia i laboratoria i prowadzone będą przez kadrę naukową AGH.

Ekologiczne filmy edukacyjne w autobusach miejskich

Ruszył projekt edukacyjny przygotowany przez Fundację Dzika Klinika - Centrum Pomocy dla Dzikich Zwierząt pt: „Ochrona różnorodności biologicznej ekosystemów zurbanizowanych - platforma edukacyjna – III edycja”. W jego ramach w autobusach komunikacji miejskiej będą wyświetlane specjalne filmy edukacyjno-informacyjne. Przewidziane są także warsztaty dla przedszkolaków i młodzieży szkolnej.

Wyprawka szkolna - można już składać wnioski

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie rozpoczął realizację rządowego programu pomocy uczniom „Wyprawka szkolna”. Do 8 września szkoły będą przyjmować wnioski o wyprawkę dla uczniów na rok szkolny 2017/2018. Wsparcie w postaci dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych do kształcenia ogólnego, specjalnego i zawodowego przysługuje uczniom niepełnosprawnym uczącym się w określonych klasach.

Nowe kuchnie dydaktyczne w Centrum Autyzmu
Komunikat archiwalny 2017-08-02

Uczniowie krakowskiego Centrum Autyzmu będą mile zaskoczeni, gdy po wakacyjnej przerwie wrócą do swojej szkoły. Placówka otrzymała dwie nowe, w pełni wyposażone kuchnie dydaktyczne. Będą się w nich odbywać zajęcia kulinarne przygotowujące dzieci i młodzież z autyzmem do samodzielnego funkcjonowania w dorosłym życiu.

„Moje bezpieczne wakacje” – konkurs plastyczny dla przedszkolaków

Czy kleszcze powodują dreszcze? Czy można stroić miny do żmii? Czy jak zjemy lody to możemy skakać do wody? A ta czapeczka to jest konieczna? Pytania przedszkolaków potrafią zaskakiwać. Wakacje w pełni, więc warto przypomnieć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym „Moje bezpieczne wakacje”. Konkurs skierowany jest do grup przedszkolnych z terenu Krakowa.

Nowe przedszkole w Podgórzu zaprasza dzieci z orzeczeniami

13 czerwca otwarto nowe miejsce przedszkolne należące do sieci publicznych placówek Hop Kids. Mieści się ono w Podgórzu, przy ul. Na Zakolu Wisły 12d, i jest w stanie przyjąć 100 dzieci w różnym wieku (od 2,5 do 6 lat). Ma do dyspozycji pięć sal dydaktycznych i dwa ogródki. Znajdą w nim miejsce także dzieci, które nie dostały się do samorządowego przedszkola znajdującego się przy ul. Myśliwskiej. Można jeszcze zapisywać dzieci na rok szkolny 2017/2018 – pozostało kilkadziesiąt wolnych miejsc, w tym 11 miejsc dla dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności.

„Lato w szkole”

Co roku krakowskie samorządowe szkoły podstawowe organizują dla uczniów wypoczynek stacjonarny w ramach akcji „Lato w szkole”. W bieżącym roku bierze w niej udział 79 szkół, w tym 6 szkół specjalnych. Wydział Edukacji UMK szacuje, że z ich wakacyjnej oferty skorzysta tygodniowo około 1028 dzieci. Przewidywany koszt akcji to ponad 1 235 000 zł.