Aktualności

Styczniowa odsłona święta Rynku Podziemnego

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejną odsłonę święta Rynku Podziemnego, stanowiącą kontynuację cyklu „Drążenie miasta” poświęconego żywiołom. Głównym „bohaterem" styczniowych spotkań jest ... ogień. Wydarzenie potrwa do wtorku, 28 stycznia.

AGH podejmuje współpracę z kontrwywiadem wojskowym

Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie oraz Służba Kontrwywiadu Wojskowego, działająca między innymi w zakresie ochrony przed zagrożeniami wewnętrznymi dla obronności państwa, bezpieczeństwa i zdolności bojowej Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, 16 stycznia podpisały porozumienie o współpracy. Zawarta umowa będzie skutkować m.in poszerzeniem oferty kształcenia na unikatowym kierunku studiów w AGH, jakim są Nowoczesne Technologie w Kryminalistyce.

Zima w mieście na wesoło w MDK „Lotnicza”

Młodzieżowy Dom Kultury „Dom Harcerza” im. prof. A. Kamińskiego przy ul. Lotniczej 1 zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w akcji „Zima w mieście na wesoło", którą organizuje w dniach 27 stycznia–7 lutego.

Ferie zimowe w Muzeum Krakowa

Spędzasz ferie zimowe w Krakowie? Muzeum Krakowa przygotowało atrakcyjny program dedykowany każdej grupie wiekowej. Warsztaty, zajęcia plastyczne i wykłady – to ciekawe propozycje na pożyteczne spędzenie zimowej kanikuły w muzealnych placówkach położonych w różnych lokalizacjach Krakowa.

Gmina właścicielem nieruchomości przy ul. Wileńskiej

Zakończyły się wieloletnie batalie administracyjne, sądowe i negocjacje dotyczące działki przy ul. Wileńskiej 9b i 9c, na której części znajduje się budynek Szkoły Podstawowej nr 95 i Dom Nauczyciela. Gmina zapłaciła za nieruchomość 8,4 mln zł.

Podwyżki dla pracowników krakowskiej oświaty samorządowej

Miasto zwiększyło od 1 stycznia pulę na wynagrodzenia zasadnicze pracowników administracji i obsługi zatrudnionych w samorządowych szkołach i placówkach oświatowych. Taką decyzję podjął prezydent Jacek Majchrowski. Podwyżki obejmą ponad 4 tysiące osób, a Kraków przeznaczy na nie w tym roku łącznie 16,33 mln zł.

Ferie w Nowej Hucie pełne atrakcji

Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta to 12 klubów, zlokalizowanych w różnych częściach dzielnicy. Każdy z nich zadbał o to, aby tegoroczne ferie zimowe wypełnić różnorodnymi atrakcjami – będzie więc czas na małe szaleństwa, na odpoczynek i rekreację, na zdobywanie nowych umiejętności, a także na poszerzanie wiedzy i integrację z rówieśnikami.

Kreatywne ferie z Ośrodkiem Kultury Norwida

Już 27 stycznia rozpoczną się w Krakowie zimowe ferie szkolne. Ośrodek Kultury Norwida przygotował dla najmłodszych bogatą ofertę zajęć – warsztaty rozwijające zainteresowania, spotkania filmowe, zwiedzanie zakamarków miasta, a nawet próby dźwiękowe w profesjonalnym studiu nagrań. Do dyspozycji uczestników będą trzy lokalizacje ośrodka: budynek główny, ARTZona oraz Klub Kuźnia.

Napisz artykuł do serii „Bezpieczne miasto”

Do 2 marca trwa nabór artykułów do publikacji z serii „Bezpieczne miasto”. Swoje propozycje mogą zgłaszać studenci, doktoranci, słuchacze szkoły policyjnej lub strażackiej, prowadzący badania na temat bezpieczeństwa, oraz ci, którzy obronili niedawno pracę licencjacką lub magisterską w tym zakresie.

Obrazy, rzeczy, słowa – czyli ferie z Muzeum Fotografii

Na co dzień otacza nas wiele obrazów, rzeczy i słów. Jak tę plątaninę uporządkować? Muzeum Fotografii zaprasza najmłodszych krakowian na cykl warsztatów, podczas których przewodnikiem będą książki – trafiające w sedno i pokazujące, jak uważnie i bez uprzedzeń patrzeć na świat.