Aktualności

Daniel Dennett w Krakowie

Już w najbliższy poniedziałek, 23 października, o godz. 19.00 w Audytorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego, Daniel Dennett – jeden z najwybitniejszych współczesnych filozofów, wygłosi wykład „Od bakterii do Bacha i z powrotem”.

Zwiedzanie fortu Mogiła w Nowej Hucie

W sobotę, 28 października zwiedzamy fort Mogiła w Nowej Hucie. Chętnych zapraszamy na godz. 11.00. Miejsce zbiórki – przystanek tramwajowy „Kopiec Wandy”. Naszym przewodnikiem będzie dr Krzysztof Wielgus, a zwiedzanie odbędzie się w ramach akcji Spacerownik Gazety Wyborczej.

„Nie jesteś sam” – ruszają szkolenia dla nauczycieli

Jak radzić sobie w pracy z uczniami, którzy cierpią z powodu problemów emocjonalnych i zaburzeń psychicznych? W tym roku szkolnym kolejna grupa krakowskich nauczycieli ma szansę zdobyć wiedzę i doskonalić praktyczne umiejętności związane z opieką pedagogiczną, profilaktyką i interwencją kryzysową. Po raz trzeci rusza projekt „Nie jesteś sam – wsparcie nauczyciela w pracy z uczniami z problemami psychicznymi i zaburzeniami emocjonalnymi”.

Woda nas kręci! – Festiwal Wody w Wodociągach Krakowskich

Czy wiesz jakie skarby kryją wodne głębiny? Chcesz skosztować kranówki z bąbelkami? A może ciekawią Cię po prostu tematy związane z uzdatnianiem wody? Jeśli tak, nie przegap II Festiwalu Wody, na który zaprosił Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Wodociągi Krakowskie. Dzisiaj Zakład Uzdatniania Wody Bielany zamienił się w miejsce pełne wodnych inspiracji.

Mobilne warsztaty dla seniorów

Wydział Gospodarki Komunalnej UMK we współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie organizuje serię warsztatów przeznaczonych dla osób starszych (50+), dotyczących poruszania się komunikacją zbiorową w Krakowie. Bezpłatne warsztaty odbywają się w październiku i listopadzie.

Czyżyńska podstawówka świętowała 35-lecie

Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Dąbrowskiej w Czyżynach obchodzi w tym roku 35-lecie działalności dydaktyczno-wychowawczej. Główne uroczystości odbyły się tam 13 października. Wzięła w nich udział zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji i sportu Katarzyna Król.

MPO ma program edukacyjny dla szkół

W poniedziałek, 16 października ruszył nabór do nowego programu edukacyjnego MPO „Krakowskie szkoły najlepiej segregują odpady”. Program  jest adresowany do szkół podstawowych zlokalizowanych w Krakowie. Celem programu jest kształtowanie proekologicznych postaw związanych z selektywną zbiórką odpadów i ochroną środowiska wśród dzieci i młodzieży, a także zorganizowanie w szkołach właściwego systemu segregacji odpadów. Pierwsze szkoły już się zgłaszają.

Znajdź wymarzoną pracę na Inżynierskich Targach Pracy PK

Przedstawiciele kilkunastu branż, m.in. budownictwa, automatyki i robotyki, elektroniki, energetyki, mechaniki, branży konstrukcyjnej, samochodowej, outsourcingu, telekomunikacji, IT już w najbliższy wtorek, 24 października, zaprezentują swoje oferty pracy, praktyk i stażów podczas Inżynierskich Targów Pracy Politechniki Krakowskiej. Wszystkie zainteresowane osoby zapraszamy do  hali sportowej Centrum Sportu i Rekreacji PK przy ul. Kamiennej 17, od 10.00 do 15.30. Wstęp na targi jest bezpłatny.

Finał konkursu „Mój pierwszy biznes”

Kto wygra konkurs dla krakowskich szkół ponadgimnazjalnych „Mój pierwszy biznes”? Przekonamy się o tym już 27 października podczas finału konkursu w magistracie. Początek wydarzenia o godzinie 10.00 w sali Portretowej. Na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości czterech tysięcy zł!

Mądry człowiek zdrowo je - warsztaty edukacyjne dla dzieci

Klub Kuźnia Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida zaprasza nauczycieli i uczniów klas I-III z krakowskich szkół podstawowych na bezpłatne warsztaty edukacyjne. „Mądry człowiek zdrowo je” to warsztaty w ramach kampanii „Zdrowe żywienie - mądre myślenie”, propagujące zdrowe nawyki żywieniowe.