Aktualności

Rozpocznij swoją przygodę z karate

TAURON Areny Kraków zaprasza na bezpłatne treningi karate tradycyjnego pod okiem najlepszych instruktorów w Polsce. Przez cały sierpień - we wtorki i czwartki - będą się tam odbywały zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz rodzin chcących zacząć trenować tę dyscyplinę sportu.

Kto wybuduje klaster innowacji na Zabłociu?

Pięć firm złożyło oferty w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich na zaprojektowanie i budowę klastra innowacji społeczno-gospodarczych Zabłocie 20.22. Propozycje są weryfikowane, w ciągu najbliższych tygodni komisja przetargowa podejmie decyzję w sprawie przetargu.

Sukces młodych matematyków na ITYM!

8 lipca 2019 r. zakończył się 11. International Tournament of Young Mathematicians. Wystawiona dzięki wsparciu Miasta Krakowa i Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentacja Polski zdobyła w nim trzecie miejsce i srebrny medal!

Lato w mieście dla dzieci z niepełnosprawnościami

Trwa nabór na bezpłatny wypoczynek letni dla dzieci z niepełnosprawnościami w wieku szkolnym. Mogą wziąć w nim udział dzieci, które mają możliwość brać udział w półkolonii pod opieką zapewnioną przez organizatorów (bez udziału rodzica/opiekuna prawnego/faktycznego). Koszty wypoczynku letniego są w całości finansowane przez Gminę Miejską Kraków.

Pierwsze wyniki rekrutacji na studia w UJ. Znamy najpopularniejsze kierunki!

Dział rekrutacji na studia UJ przedstawił wyniki pierwszego cyklu naboru kandydatów, który prowadzony był na studia pierwszego stopnia i jednolite magisterskie. Z udostępnionych danych odczytać można nazwy kierunków, które przyciągnęły największą ilość kandydatów na studentów, a także ilość osób ubiegających się o miejsce na poszczególnych kierunkach.

Warsztaty w Muzeum Fotografii

Muzeum Fotografii w Krakowie zaprasza na cykl wyjątkowych warsztatów Arteterapii - twórczość w fotografii i fotografia w twórczości. Pierwsze zajęcia już we wtorek, 16 lipca, o godz. 12.00.

Biblioteka Kraków ogłasza konkurs

Biblioteka Kraków zaprasza dzieci do udziału w „Konkursie na najpiękniejszego Mola lub Motyla książkowego”, który polega na wykonaniu autorskiej pracy w dowolnej technice, materiale oraz formie, o wymiarach od 50 cm do 180 cm. Akcja skierowana jest do rodzin, instytucji oświatowych i kulturalnych oraz organizacji pozarządowych z Małopolski.

Studenci AGH zaprezentowali samolot solarny

W środę, 10 lipca odbył się premierowy pokaz samolotu solarnego zbudowanego przez studentów Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Bezzałogowa konstrukcja, zasilana wyłącznie energią słoneczną, została zaprezentowana na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego. To pierwszy tego typu studencki projekt w Polsce.

XVIII Międzynarodowy Kongres Kontroli Wewnętrznej

Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej i Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego zapraszają w ostatni czwartek i piątek września, 26–27 września 2019 r., do Krakowa na XVIII Międzynarodowy Kongres Kontroli Wewnętrznej, Audytu Wewnętrznego, Antykorupcji i Zwalczania Oszustw.

„Królewskie wakacje” z Prezydentem Miasta Krakowa

Dzieci uczestniczące we współfinansowanym ze środków Gminy Miejskiej Kraków projekcie „Królewskie wakacje” spotkały się z prezydentem Jackiem Majchrowskim, który patronuje przedsięwzięciu. Miały okazję obejrzeć Urząd i zadać prezydentowi najróżniejsze pytania.