Aktualności

W średniowiecznym tyglu kulturowym

Muzeum Krakowa zaprasza na kolejny wykład z cyklu „Muzealna akademia 67 +/-”. Już w najbliższą środę, 22 maja w pałacu Krzysztofory prof. dr hab. Zdzisław Noga wygłosi wykład o średniowiecznym tyglu kulturowym Krakowa. Początek o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Wakacje z kulturą w Dworku Białoprądnickim

W tym roku Dworek Białoprądnicki ma zupełnie nową, pełną atrakcji ofertę wakacyjną dla dzieci i młodzieży. Sześć odrębnych bloków tematycznych, z których każdy wybierze coś dla siebie. Wśród nich zajęcia teatralne, taneczne, wokalne, plastyczne, językowe czy tematyczne tygodniowe turnusy. Zapraszamy do zapoznania się z propozycjami oraz zachęcamy do zapisów. Ilość miejsc ograniczona!

Przed nami czwarta edycja kongresu IMPACT

Redukcja emisji CO2, projekty Smart City czy idea carsharingu mają zmienić jakość i styl życia mieszkańców dużych miast, w których niebawem pojawi się sieć 5G. W jakim kierunku rozwijać się będzie cyfrowa gospodarka? Nadchodzący Impact’19, który w dniach 21 i 22 maja odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE, będzie okazją do spotkania się ekspertów z całego świata ze środowiskami startupowymi, akademickimi, przedsiębiorcami i przedstawicielami administracji publicznej, aby wspólnie rozmawiać przyszłości cyfrowej gospodarki w Polsce i na świecie.

Język tematem przewodnim Copernicus Festival 2019

Czy język to narzędzie, które odróżnia nas od innych zwierząt? Czy myślimy w języku? Jaka jest jego natura i rola w codziennym życiu? - to ​niektóre z pytań, na jakie będą odpowiadać eksperci podczas 7. edycji Copernicus Festival, który odbędzie się w dniach 21-26 maja w Krakowie. Uczestnicy przyjrzą się tematyce języka z perspektywy psychologii, literatury, nauk o mózgu czy nowych technologii. Wydarzeniu towarzyszą darmowe wystawy, koncerty i pokazy filmowe.

Boiska sportowe przy VIII LO już po liftingu

Zakończyły się prace rewitalizacyjne w kompleksie boisk sportowych przy VIII Liceum Ogólnokształcącym na ul. Grzegórzeckiej. Uczniowie mogą już korzystać z nowych nawierzchni do gry w piłkę nożną, piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Zainstalowano też nowe urządzenia: bramki, siatki, tarcze i obręcze. Prace zostały wykonane w ramach „Programu rewitalizacji boisk przyszkolnych w Krakowie”.

Wyniki naboru do szkół podstawowych

Zakończył się pierwszy etap rekrutacji do krakowskich samorządowych szkół podstawowych. Oferta obejmowała 6370 miejsc, a do szkół wskazanych we wniosku zakwalifikowało się 5597 dzieci. Do piątku, 17 maja rodzice muszą złożyć oświadczenie, że chcą by ich dziecko uczyło się w wybranej szkole.

Pięciu chętnych do modernizacji żłobka przy ul. Sienkiewicza

Pięć ofert wpłynęło w przetargu ogłoszonym przez Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie na kompleksową modernizację i przebudowę żłobka samorządowego nr 14 przy ul. Sienkiewicza 24. Obecnie propozycje są analizowane. Wyniki rywalizacji poznamy w ciągu miesiąca.

Licealiści w roli posłów, czyli I Krakowski Parlament Młodzieży

Już 27 i 28 maja w sali obrad Rady Miasta Krakowa Urzędzie Miasta Krakowa uczniowie z pięciu krakowskich liceów będą obradować nad stworzonymi przez siebie projektami ustaw. Będzie to finał, organizowanego przez Stowarzyszenie Demokracja w Praktyce i Miasto Kraków, projektu edukacyjnego, który jest symulacją obrad Sejmu RP.

Zgłoś swój udział do VIII Parady Szkolnych Patronów!

Już po raz ósmy odbędzie się w Krakowie Parada Szkolnych Patronów. Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem „Z patronem w przyszłość”.

Zgłoś pracę do Przeglądu Twórczości Patriotycznej Młodzieży!

Już po raz piętnasty Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana oraz Małopolskie Centrum Edukacji „MEC” zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego.