Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

Jak to jest z budową parkingów w Krakowie

2018-12-03

Tempo budowy parkingów miejskich w Krakowie nie jest wysokie. Jednak w przeciwieństwie do miast podawanych jako porównania istnieją przyczyny, które sprawiają, że przygotowanie inwestycji w Krakowie trwa dłużej i jest bardziej skomplikowane.

Oświadczenie MPEC SA w Krakowie w związku z artykułem Dawida Serafina opublikowanym na portalu Onet.pl

2018-11-29

Nawiązując do informacji medialnych z 29 listopada br., Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Krakowie SA informuje, że dyrektorem ds. ekonomicznych i zarządzania projektami została Katarzyna Król, była zastępca prezydenta miasta Krakowa do spraw edukacji i sportu.

Kraków dba o bezpieczeństwo najmłodszych

2018-10-26

W związku z konferencją prasową kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa, Małgorzaty Wassermann, na temat bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców i profilaktyki uzależnień, warto przypomnieć o podejmowanych przez Miasto działaniach w tym zakresie.

Informacja w sprawie „Domu Harcerza” przy ul. Lotniczej 1

2018-10-16

W związku z pojawiającymi się informacjami o możliwości zrealizowania inwestycji mieszkaniowej na działce nr 89/14 obr. 5 Śródmieście, zabudowanej budynkiem położonym przy ul. Lotniczej 1, w którym w chwili obecnej funkcjonuje „Dom Harcerza” informujemy, iż brak jest podstaw do realizacji takiej inwestycji.

Polemika z artykułem red. Piotra Tymczaka z „Dziennika Polskiego”

2018-10-10

„Dziennik Polski” podaje dziś informacje podważających legalność funkcjonowania stadionu Wisły. Wątpliwości w tej sprawie nie ma jednak żaden z urzędów i instytucji, które wydały szereg dokumentów dopuszczających obiekt do użytku. Stadion był modernizowany a nie budowany od początku, nigdy nie został wyłączony z użytkowania, a wszystkie prace były prowadzone zgodnie z pozwoleniem na budowę. Nie przeszkadza to jednak autorowi w rzucaniu oskarżeń o samowolę budowlaną.

Odpowiedź na artykuł red. Piotra Ogórka

2018-10-09

W związku z artykułem „Kraków. Spółka Nowa Huta Przyszłości przepłaca za działkę i inne usługi. Byli pracownicy krytykują” autorstwa red. Piotra Ogórka, opublikowanym 8 października 2018 roku w „Gazecie Krakowskiej” oraz opublikowanym w „Dzienniku Polskim” 9 października 2018 roku artykułem „Działka sowicie (prze)płacona” autorstwa red. Piotra Ogórka, informuję, że zawierają one informacje, które wprowadzają czytelników w błąd, są nieprawdziwe i nieścisłe, są także pomówienia.

Informacja dotycząca postępowania przetargowego prowadzonego przez ZIS na budowę basenu przy ul. Eisenberga

2018-10-04

W związku z opublikowaniem w czwartek, 4 października w Dzienniku Polskim artykułu pn. „Nieudolny przetarg na basen: będzie drożej i z półrocznym opóźnieniem” autorstwa Pana Piotra Tymczaka Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, iż procedury zagospodarowana terenów przy ul. Eisenberga, na których przez wiele lat funkcjonowało miejskie kąpielisko rozpoczęły się w roku 2013 pierwszym ogłoszeniem o koncesji na roboty budowlane na poszukiwanie partnera prywatnego, który byłby zainteresowany realizacją inwestycji o charakterze sportowo-rekreacyjnym w formule Partnerstwa Publiczno-Prywatnego, i zakończyły się wynikiem negatywnym w roku 2014.

Gdyby redaktor Maciejowski porozmawiał z ekspertami…

2018-10-03

„Gdyby szkoła została wybudowana wcześniej, koszt mógłby być niższy”. To jedno ze zdań z tekstu opublikowanego dziś przez red. Arkadiusza Maciejowskiego w „Gazecie Krakowskiej”. „Urzędnicy przekładali inwestycje. Teraz zapłacimy za nie dużo więcej” - informuje tytuł internetowy materiału. Autor snuje w nim wizję źle zarządzanego miasta, które przepłaca, bo… No, właśnie. Tekst nie wyjaśnia, bo sam autor nie jest pewien tego, co pisze.

Dofinansowanie zewnętrzne pozyskane w latach 2014-2018 przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

2018-10-03

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie intensywnie pozyskuje środki pozabudżetowe na wsparcie realizacji zadań odbudowy lub budowy nowej infrastruktury sportowej. Najwięcej wniosków jak również umów dotyczących dofinansowania inwestycji związane jest z Ministerstwem Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W latach 2014-2018 ZIS złożył łącznie 44 wnioski na łączną kwotę 88,7 mln złotych, z czego uzyskał dofinansowanie dla 15 inwestycji na łączną kwotę 35,6 mln złotych. 14 wniosków z naboru ogłoszonego w 2018 roku nadal jest w trakcie oceny w Ministerstwie Sportu i Turystyki.

Bezpieczeństwo w mieście

2018-09-28

W związku z konferencją prasową wiceministra spraw wewnętrznych Pawła Szefernakera oraz kandydatki Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Krakowa Małgorzaty Wassermann, poświęconą sprawom bezpieczeństwa w mieście, konieczne jest kilka słów wyjaśnienia i sprostowania.

Znajdź