Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

Sprostowanie do artykułu „Szukają pomysłu na pl. Nowy” opublikowanego w dzienniku „Fakt”

2020-11-05

W środowym (z 4.11.2020 r.) wydaniu „Faktu” (dodatek Kraków) ukazał się artykuł pt.: „Szukają pomysłu na pl. Nowy”. Jego Autor (podpisany jako „AP”) przekonuje, że czynsz za dzierżawę działającego na pl. Nowym targowiska jest najniższy (w porównaniu z innymi placami), że Gmina Miejska Kraków nie zarabia na dzierżawie, a w dodatku na prace budowlane i remontowe prowadzone na placu od 2017 r. Miasto wydało ponad 1,5 mln zł.

Stanowisko ZDMK w sprawie ul. Krakowskiej

2020-10-12

W związku z pojawiającymi się medialnymi informacjami, dotyczącymi zakończenia przebudowy ulicy Krakowskiej, przekazujemy stanowisko Zarządu Dróg Miasta Krakowa wobec wykonawcy.

Informacja w sprawie MPWiK

2020-09-10

Postępowania przetargowe w Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji SA w Krakowie były i są prowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, czego dowodem są wyniki szeregu kontroli udzielanych zamówień. Kontrole te prowadzone były m.in. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Najwyższą Izbę Kontroli.

MPK SA bada prowadzących zarówno na obecność alkoholu jak i narkotyków

2020-07-10

W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi prowadzonych przez MPK SA w Krakowie działań profilaktycznych dotyczących badań kierowców i motorniczych informujemy, że każdego dnia wszyscy prowadzący przechodzą badanie alkomatem. Dotyczy to zarówno tych prowadzących, którzy rozpoczynają pracę jak i tych, którzy ją kończą. Takie badanie na obecność alkoholu prowadzone jest przez inspektorów ruchu MPK także podczas pracy kierowców i motorniczych na linii.

Sprostowanie do wpisu Łukasza Gibały na Facebooku na temat dzików w Krakowie

2020-07-09

Łukasz Gibała na profilu Facebook 6 lipca 2020 r. zamieścił post dotyczący dzików w Krakowie, do którego należy się odnieść, zawierał bowiem informacje nieprecyzyjne i niezgodne z obowiązującymi przepisami, a przez to wprowadzające w błąd opinię publiczną.

Miasto: prowadzimy uzgodnienia konserwatorskie metra zgodnie z regułami sztuki

2020-07-03

W artykule Piotra Tymczaka, opublikowanym w „Dzienniku Polskim” pod tytułem „Studium dla metra z kolejnym opóźnieniem. Wszystkiemu winny konserwator?” (3 lipca 2020), pojawia się opinia, jakoby to władze miasta ponosiły odpowiedzialność za przeciągające się uzgodnienia konserwatorskie dotyczące metra. Ten zarzut, sformułowany przez wojewódzką konserwator zabytków Monikę Bogdanowską, łatwo obalić – wystarczy krok po kroku prześledzić przebieg całego procesu mającego na celu wypracowanie ostatecznych rozwiązań dla dwóch stacji: Rondo Mogilskie oraz Stare Miasto.

Sprostowanie do artykułu Piotra Ogórka

2020-07-02

W nawiązaniu do artykułu Piotra Ogórka, „Kraków. Gigantyczne kolejki pod urzędami po zaświadczenie o prawie do głosowania. Nikt nie pamięta o reżimie sanitarnym”, opublikowanego w „Gazecie Krakowskiej”, Wydział Spraw Administracyjnych pragnie sprostować podane w nim informacje.

Kraków odpowiada redakcji Onet.pl

2020-05-20

List do redaktora naczelnego Onet.pl Pana Bartosza Węglarczyka, to prośba o wyjaśnienie niezrozumiałych dla nas intencji i pobudek, jakie kierują Panem Dawidem Serafinem. Zachowania i teksty tego autora nie mają nic wspólnego z przesłaniem, jakie towarzyszyć powinno zawodowi dziennikarza.

Sprostowanie do artykułu Dawida Serafina w Onet.pl

2020-05-11

Kraków współfinansuje oświatę, a nie jest wyłącznie dysponentem środków pochodzących z rządu – sprostowanie do artykułu red. Dawida Serafina w portalu Onet.pl

Komentarz dotyczący umorzenia śledztwa – zakup nieruchomości przez KBF

2020-05-06

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie umorzyła śledztwo w sprawie niedopełnienia obowiązków przez pracowników KBF i Urzędu Miasta Krakowa oraz w sprawie przekroczenia przez dyrektora KBF uprawnień podczas zakupu nieruchomości przy ul. Wygranej 2 w Krakowie z przeznaczeniem na siedzibę Krakowskiego Biura Festiwalowego. Informacje na ten temat opublikowane na łamach „Dziennika Polskiego” oraz portalu Interia.pl są nieprawdziwe.

Znajdź