Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sprostowanie do artykułu „Nowa Huta zaczyna odchodzić w daleką przyszłość” z „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”

25 stycznia 2018 roku w „Dzienniku Polskim” i „Gazecie Krakowskiej” ukazał się artykuł red. Grzegorza Skowrona pod tytułem „Nowa Huta zaczyna odchodzić w daleką przyszłość”. Także na stronach internetowych ich Wydawcy znalazły się nieścisłe i nieprawdziwe informacje wymagające sprostowania.

Autor materiału prasowego błędnie posłużył się nazwą „Nowa Huta Przyszłości” w odniesieniu do projektu, którego poprawna nazwa brzmi „KRK NH2”. Wprowadza to w błąd czytelnika, rzucając złe światło na działalność Kraków Nowa Huta Przyszłości SA. Projekty „Kraków – Nowa Huta Przyszłości” i „KRK NH2” mają inny zasięg terytorialny i merytoryczny. Niezbędne jest stanowcze rozgraniczenie i wyjaśnienie, że projekt „KRK NH2” jest realizowany przez podmioty reprezentujące w różny sposób Skarb Państwa, zaś spółka, której akcjonariuszami są Gmina Miejska Kraków i Województwo Małopolskie, działająca pod firmą Kraków Nowa Huta Przyszłości SA, odpowiada za projekt o nazwie „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”.

 

SPROSTOWANIE

 

1. Projekt, który został opisany, nosi nazwę „KRK NH2”, a nie – jak podaje autor – „Nowa Huta Przyszłości”.

2. Kilkusethektarowy teren, o którym mowa w artykułach, w większości nie wchodzi w skład gruntów objętych projektem „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”.

3. Kraków Nowa Huta Przyszłości SA nigdy nie była stroną negocjacji w sprawie zamiany gruntów pomiędzy Skarbem Państwa a ArcelorMittal Poland SA.

 

Anna Waśkowska

Specjalista ds. Promocji

Kraków Nowa Huta Przyszłości SA

 

pokaż metkę
Autor: ANNA WAŚKOWSKA
Osoba publikująca: MARGERITA KRASNOWOLSKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-01-31
Data aktualizacji: 2018-01-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź