Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Study In Krakow

Informacje ogólne:

Projekt „Study In Krakow" został zainicjowany w 2008 r. w ramach promocji tzw. Krakowskiego Ośrodka Akademickiego. Jego celem jest wypromowanie rozpoznawalnej międzynarodowo marki „Study In Krakow", a tym samym dotarcie do jak największej liczby obcokrajowców zainteresowanych studiowaniem w Krakowie. W projekcie uczestniczy Urząd Miasta Krakowa oraz dziesięć krakowskich uczelni. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica, Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki, Akademia Wychowania Fizycznego im. Bronisława Czecha, Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Jagielloński,  Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej oraz Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja. Warto jednak zaznaczyć, że ta grupa może się powiększyć, ponieważ projekt  „Study in Krakow" ma charakter otwarty. Ważnym elementem projektu jest portal „Study In Krakow" uruchomiony w 2009 roku. Ten anglojęzyczny serwis zawiera  informacje na temat programów studiów oraz kursów w językach obcych oferowanych przez uczelnie wyższe Krakowa. Jest źródłem cennych informacji na temat sposobów rekrutacji, oferty stypendialnej, polskiego systemu edukacyjnego oraz innych aspektów związanych ze studiowaniem w Krakowie. Dzięki częstym aktualizacjom dostarcza bieżących informacji na temat interesujących wydarzeń kulturalnych oraz naukowych Krakowa. W ramach projektu prowadzone jest również konto na Facebooku, Twitterze, YouTube, Google+ oraz blog.

Działania realizowane w ramach projektu SiK:

1. Wszelkie przedsięwzięcia mające na celu pozyskanie studentów z zagranicy (angielska strona internetowa notująca 40 000 wejść z 150 krajów rocznie, udział w targach).

2. Pomoc zagranicznym studentom, którzy zdecydowali się na przyjazd do Krakowa. Koordynatorzy projektu wywodzą się jednostek odpowiedzialnych za współpracę międzynarodową na uczelniach. Pomagają oni zagranicznym studentom zaaklimatyzować się w naszym kraju i przejść przez labirynty biurokracji.

3. Działania mające na celu uatrakcyjnienie pobytu zagranicznych studentów w Polsce. Aby goście nie ograniczali się do kampusu i kilku okolicznych sklepów, są oni zachęcani do odkrywania Krakowa poprzez różnorodne programy turystyczne, kulturalne i rozrywkowe. Nowym projektem, który ma uatrakcyjnić ich pobyt jest wprowadzenie karty SiK. Dystrybuowana na uczelniach karta zapewnia studentom rabaty, a przy okazji promuje krakowskie instytucje.

Media społecznościowe wykorzystywane przez SiK:

Strona internetowa: www.studyinkrakow.edu.pl
Facebook: www.facebook.com/studyinkrakow
Blog: studyinkrakow.wordpress.com/
YouTube: www.youtube.com/user/STUDYinKRAKOW?feature=watch
Twitter: https://twitter.com/studyinkrakow
Google+: https://plus.google.com/u/0/101395909846317590811/posts

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat beta
Data publikacji: 2013-11-28
Data aktualizacji: 2013-11-28
Powrót