Aktualności

Miasta historyczne w poszukiwaniu turysty premium

Wybitni eksperci i autorytety branży turystycznej podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas drugiej konferencji „Miasta historyczne w poszukiwaniu turysty premium” w ramach projektu „Miasta Historyczne 3.0”. Głównym założeniem wydarzenia była dyskusja nad problemami, doświadczeniami, rozwiązaniami stosowanymi w miastach historycznych, wyłącznie w aspekcie rozwoju turystyki.

Międzynarodowy Kongres Tyflopedagogiczny w Krakowie

W sobotę, 9 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbył się Międzynarodowy Kongres Tyflopedagogiczny. Współorganizatorami tego wydarzenia było Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących „Nadzieja” oraz Miasto Kraków przy współpracy naukowej z Uniwersytetem Pedagogicznym w Krakowie. W imieniu gospodarza miasta Jacka Majchrowskiego spotkanie otworzył Pełnomocnik Prezydenta Krakowa ds. osób niepełnosprawnych Bogdan Dąsal.

Open Eyes Economy Summit czwarty raz w Krakowie

W dniach 19-20 listopada w Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się czwarta edycja Open Eyes Economy Summit. Kongres jest prawdziwym tyglem nowych idei – rodzajem współczesnej agory gromadzącej wszystkich otwartych na dialog. To niepowtarzalna okazja, by zetknąć się z najważniejszymi i najgorętszymi trendami we współczesnej myśli społecznej i ekonomicznej oraz spotkać inspirujących ludzi ze świata biznesu, nauki, kultury i sztuki.

Walka z dyskryminacją – międzynarodowa konferencja

Od 3 do 5 listopada Kraków będzie gościł ponad 100 aktywistów i aktywistek społecznych, którzy podzielą się doświadczeniami związanymi z zagadnieniem walki z dyskryminacją w Europie. To kulminacyjny punkt dwuletniego projektu MURAL wspierającego tolerancję i poszanowanie niezależnie od wyznania, przekonań religijnych czy pochodzenia etnicznego.

Konferencja Europejskiej Grupy do spraw Neuroblastoma

W dniach 2-4 października 2019 r. odbyła się międzynarodowa naukowo-szkoleniowa Konferencja Europejskiej Grupy do spraw Neuroblastoma (Annual General Meeting of International Society of Pediatric Oncology European Neuroblastoma Research Network - SIOPEN AGM), dotycząca jednego z najczęstszych nowotworów wieku dziecięcego.

Dyskusja o zanieczyszczeniu polami elektromagnetycznymi

Już po raz czwarty Kraków stał się miejscem dyskusji o wpływie sztucznych pól elektromagnetycznych (PEM) na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. W sali obrad Rady Miasta Krakowa w poniedziałek, 23 września odbyło się IV Międzynarodowe Forum Ochrony Środowiska przed Zanieczyszczeniem Polami Elektromagnetycznymi. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. goście z Cypru i Australii.

Prezydent Majchrowski na Forum Inwestycyjnym w Kijowie

Udział w IV Kijowskim Forum Inwestycyjnym oraz spotkanie z Merem Miasta Kijowa Witalijem Kłyczko złożyły się na program krótkiej, oficjalnej wizyty w Kijowie Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego w dniu 17 września 2019 r.

Specjaliści zajmujący się rtęcią obradują w Krakowie

Nasze miasto jest gospodarzem 14. już edycji International Conference on Mercury as a Global Pollutant.

Chirurdzy z całego świata obradowali w Krakowie

Wykłady, dyskusje i targi branżowe – tak wyglądało największe międzynarodowe spotkanie chirurgów po raz pierwszy organizowane w Polsce.

IAESTE Central European Meeting

Od 9 do 11 sierpnia 2019 r. w Krakowie trwała 16. edycja IAESTE Central European Meeting – projektu kierowanego do studentów z całego świata, którzy odbywają swoje praktyki na terenie Europy oraz do członków organizacji IAESTE. Miasto Kraków jest oficjalnym partnerem projektu.

POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie
POLECAMY