Wizyta Ambasador Królestwa Szwecji

W piątek, 16 października Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski spotkał się z Jej Ekscelencją Panią Ingą Eriksson Fogh, nowym Ambasadorem Królestwa Szwecji w Polsce. W spotkaniu wziął udział także Konsul Honorowy Szwecji Janusz Kahl.

Wizyta Ambasador Królestwa Szwecji
Fot. Wiesław Majka/UMK

Pani Ambasador wraz z mężem odwiedziła nasze miasto aby, jako członek Kapituły Nagrody im. Sérgio Vieira de Mello, wziąć udział w uroczystości wręczenia tego zaszczytnego wyróżnienia tegorocznym laureatom. 

Ambasador Eriksson Fogh, która odwiedzała Kraków w latach osiemdziesiątych, podczas poprzedniej misji dyplomatycznej w naszym kraju, pogratulowała Prezydentowi Krakowa dynamicznego rozwoju miasta na przestrzeni ostatnich 25 lat. Prezydent Majchrowski potwierdził, iż szczególnie w ostatnich latach, udało się zrealizować w naszym mieście liczne inwestycje o charakterze metropolitalnym, a zapytany przez Panią Ambasador o najistotniejsze bieżące wyzwania, jako priorytetowe wskazał te przedsięwzięcia i projekty, które nakierowane są na podnoszenie standardu życia krakowian.

Szefowa szwedzkiej misji dyplomatycznej w Polsce podkreślała wagę kontaktów polsko-szwedzkich zarówno na szczeblu centralnym, jak i regionalnym. Nawiązała do tegorocznej wizyty Premiera Szwecji w naszym kraju, której wynikiem była m.in. podpisana na szczeblu ministerialnym w czerwcu br., podczas Szwedzko-Polskiego Forum Innowacji, Deklaracja o Współpracy w dziedzinie Innowacyjności. Pani Ambasador wyraziła nadzieję, że efekty tej współpracy będą widoczne również w stolicy Małopolski, mieście który z sukcesem zabiega o inwestorów z branży nowych technologii. 

Symbolem doskonałych szwedzko-polskich kontaktów jest wieloletnia owocna współpraca Ambasady z Zakładem Filologii Szwedzkiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki wsparciu Ambasady krakowscy studenci mają możliwość doskonalenia znajomości języka Strindberga  pod okiem najlepszych szwedzkich lektorów.

Zobacz zdjęcia ze spotkania na OTO FOTOkronika Miasta Krakowa

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie