Studenci z Niemiec poznają krakowski samorząd

W czwartek, 14 stycznia 2016 r., 30 studentów z Niemiec uczestniczyło w krakowskim magistracie w spotkaniu, którego tematem była organizacja i funkcjonowanie Gminy Miejskiej Kraków. 

Studenci z Niemiec poznają krakowski samorząd
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Uczestnikami spotkania byli studenci kierunku administracja samorządowa z Wyższej Szkoły Zawodowej Administracji Publicznej Nadrenii Północnej-Westfalii. Jest to trzyletnia wyższa szkoła zawodowa, która kształci w zakresie administracji ogólnej i ubezpieczeń emerytalnych oraz przygotowania do pracy w policji. Uczy się w niej ponad 7 tys. studentów. Siedziba uczelni mieści się w Gelsenkirchen, lecz nauka odbywa się kilku miastach. 
Grupa studentów uczestniczących w spotkaniu przyjechała z oddziału uczelni w Hagen. W Krakowie przebywali oni od 11 do 15 stycznia 2016 r. Program pobytu obejmował m.in. wysłuchanie wykładu w Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera oraz wizytę w Państwowym Muzeum  Auschwitz-Birkenau. Studentom, dla których w większości był to pierwszy wyjazd do Krakowa, towarzyszył prof. dr Christoph Görisch. 
W magistracie z niemiecką młodzieżą spotkał się przedstawiciel Wydziału Organizacji i Nadzoru UMK, który wygłosił prezentację na temat organizacji i funkcjonowania Gminy. Z kolei przedstawiciel Kancelarii Prezydenta opowiedział studentom o współpracy międzynarodowej naszego miasta. 
 

Pokaż metkę
Autor: Marek Bruno-Kamiński
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie