Komunikat archiwalny

Zrób sobie szop(k)ing! Wystawa przed krakowskim magistratem

Kraków to szopkarski Hollywood! Stosując modny recykling w sztuce, wykorzystując dziecięcą wyobraźnię i zmysł prawdziwych inżynierów krakowscy twórcy szopek opowiadają betlejemską historię dorzucając do niej lokalne smaczki. Poznajcie historię krakowskiej szopki i technikę jej tworzenia na wystawie plenerowej przed krakowskim magistratem. Zapraszamy  na pl. Wszystkich Świętych w okresie świąteczno-noworocznym!

Zrób sobie szop(k)ing! Wystawa przed krakowskim magistratem
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Pierwszy konkurs szopek krakowskich odbył się w 1937 r. Szopki, które zwyciężyły w tegorocznej jego edycji można obejrzeć do 26 lutego 2017 r. w Pałacu Krzysztofory (Rynek Główny 35). Tymczasem zwiedzając przygotowaną przez Kancelarię Prezydenta Miasta Krakowa wystawę plenerową pt. „Zrób sobie szop(k)ing” na pl. Wszystkich Świętych w telegraficznym skrócie zapoznamy się z najważniejszymi informacjami na temat krakowskiej szopki.

Współczesne szopki krakowskie zachwycają bogactwem szczegółów i kunsztem wykonania. Znajdziemy w nich wątki biblijne, ale także te prosto z Krakowa, jak choćby Barbakan czy smok wawelski. Kto tworzy szopkę? Z jakich materiałów? Jakie postacie w niej występują? Tego wszystkiego dowiecie się z wystawy! Zapraszamy!

Pokaż metkę
Osoba publikująca: IZABELA HAUPT
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie