Nakręć film o Krakowie i wygraj

Gdy widzisz coś ciekawego, natychmiast łapiesz na telefon i kręcisz filmik? Masz dryg do ciekawych ujęć? Uważasz, że Kraków ma filmowy potencjał? Jeśli tak, międzynarodowy konkurs „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017” to wyzwanie dla Ciebie! Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nakręcić maksymalnie pięciominutowy film o Krakowie i dostarczyć go do Urzędu Miasta Krakowa. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Rywalizacja rozpocznie się 1 lutego i zakończy 11 lipca.

Nakręć film o Krakowie i wygraj
Fot. Kraków Otwarty Na Świat

Konkurs „Moje miasto – nasze dziedzictwo 2017” został podzielony na dwa etapy: lokalny i międzynarodowy. Organizatorem etapu lokalnego jest Urząd Miasta Krakowa, a międzynarodowego – Organizacja Miast Światowego Dziedzictwa.

W rywalizacji mogą wziąć udział osoby w wieku od 14 do 17 lat oraz od 18 do 21 lat. Uczestnicy mają za zadanie nakręcenie maksymalnie 5-minutowego filmu na temat miasta światowego dziedzictwa, w którym mieszkają, i dostarczenie go do Urzędu Miasta Krakowa – Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta. Filmy mogą być wykonane w dowolny sposób np.: telefonem komórkowym, aparatem fotograficznym czy komputerowo.

Spośród dostarczonych materiałów jury wybierze zwycięskie filmy w obu kategoriach wiekowych. Następnie materiały zostaną zamieszczone na portalu YouTube i zgłoszone do etapu międzynarodowego.

Zwycięzca etapu lokalnego otrzyma nagrodę rzeczową ufundowaną przez prezydenta Krakowa, natomiast w etapie międzynarodowym konkursu przewidziano dwie nagrody: 1000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 14-17 lat) oraz 2000 dolarów amerykańskich (w kategorii wiekowej 18-21 lat). Filmy zgłoszone do etapu międzynarodowego będą promować Kraków na stronie internetowej OWHC, która jest bardzo często odwiedzana przez internautów na całym świecie. Filmy nagrodzone w konkursie międzynarodowym zostaną zaprezentowane uczestnikom światowego Kongresu w mieście Gyeongju w Korei Płd., w listopadzie tego roku, a także znajdą się na oficjalnej stronie Organizacji oraz Krakowa.

Szczegółowe informacje na temat konkursu zamieszczone są w regulaminie.

W razie pytań dotyczących udziału w konkursie, prosimy o kontakt z Agatą Mierzyńską z Biura Współpracy Zagranicznej Kancelarii Prezydenta UMK: Agata.Mierzynska@um.krakow.pl, tel. 12 6161 511.

Poster - konkurs na film o Krakowie

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie