„Święto Ulicy Stolarskiej” na wystrzałowych Wiankach!

24 czerwca cały Kraków będzie śpiewać! Do wspólnego świętowania dołączają też Konsulaty Generalne: Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji, które wspólnie z Krakowskim Biurem Festiwalowym wyprawią Święto Ulicy Stolarskiej. Tradycyjnie, mimo ogromu atrakcji, na Wiankach nie zabraknie też pokazu pirotechnicznego, który rozpocznie się o 22.45. Najlepiej podziwiać go będzie z Bulwaru Czerwieńskiego.

„Święto Ulicy Stolarskiej” na wystrzałowych Wiankach!
Fot. materiały prasowe

Ulica Stolarska znana jest doskonale mieszkańcom Krakowa, Małopolski i regionu, nie tylko dzięki swojemu urokowi, ale też dzięki mieszczącym się tam Konsulatom Generalnym Republiki Federalnej Niemiec, Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz Republiki Francji. 24 czerwca, od 16.00 do 22.00, podczas święta tej ulicy, będzie można poczuć klimat tych państw dzięki bogatemu programowi i występom artystycznym, które zaprezentują nie tylko ich bogactwo kulturalne, ale też dobre stosunki łączące je z Krakowem.

Konsulat Niemiecki zaprosił do występów formację Karl die Große, wywodzącą się z partnerskiego dla Krakowa Lipska oraz Rafała Dziwisza, którego repertuar pozostaje niespodzianką dla publiczności. Fani artysty z pewnością z niecierpliwością będą oczekiwać wzruszających interpretacji piosenek m.in. z repertuaru Bertolta Brechta, Marleny Dietrich i Charlesa Aznavoura.

Fragmenty kultowego „Małego Księcia” w wykonaniu Teatru STU oraz koncert laureatów Krakowskiego  Młodzieżowego Festiwalu Piosenki Francuskiej, który już od dwunastu lat przyciąga młodych  miłośników piosenki francuskiej z całej Polski, zaproponuje widzom Konsulat Francuski i Instytut Francuski.

Stan Breckenridge and his boys, czyli zakochany w Polsce charyzmatyczny mistrz jazzu i bluesa, zagra na scenie w pobliżu Klasztoru Ojców Dominikanów, na zaproszenie Konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki. Podobnie jak pochodzący z Chicago Mario Gonzalez Jr. "ZORE" – artysta, który do Krakowa przyjedzie wraz z córką. Razem zaprezentują bogactwo kultury hip-hop tańcząc breakdance, hip-hop
i malując graffiti.

Oprócz artystów zaproszonych przez konsulaty generalne przed publicznością wystąpią też artyści zaproszeni przez Krakowskie Biuro Festiwalowe: mieszkający w Krakowie Anglik Karl Culley i polsko-amerykański Eluktrick. Podczas Święta Ulicy Stolarskiej będzie ciekawie, międzynarodowo i kolorowo!

Wizualnych wrażeń dostarczy też wystawa „Jerozolima utrwalona”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej i École Biblique et Archéologique Française de Jérusalem w partnerstwie z Instytutem Francuskim w Krakowie. Choć wystawa będzie mieć swój wernisaż 25 czerwca, to już dzień wcześniej uczestnicy Wianków-Święta Muzyki będą mogli podziwiać fotografie Jerozolimy w krużgankach Klasztoru Ojców Dominikanów w Krakowie pochodzące z kolekcji francuskiego organizatora wystawy. Zdjęcia zostały wykonane przez dominikanów na początku XX w., w różnych technikach fotograficznych i nie były jeszcze nigdy prezentowane w Polsce.

Piękne obrazy będzie można podziwiać także na niebie. Już o godzinie 22.45 sztuczne ognie rozbłysną wszystkimi kolorami tęczy  w trakcie spektakularnego pokazu pirotechnicznego. Najwygodniej będzie podziwiać je z Bulwaru Czerwieńskiego.

Wianki – Święto Muzyki 2017 już 24 czerwca. Zapraszają Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: KINGA STOSZEK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
Newsletter
Zapisz się
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie