Komunikat archiwalny

Krakowski Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej już w listopadzie

Od 8 do 12 listopada 2017 r. w Krakowie odbędzie się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. Celem wydarzenia, którego partnerem jest Miasto Kraków, jest promocja Krakowa i Małopolski jako istotnej destynacji turystyki religijnej i pielgrzymkowej na arenie międzynarodowej oraz wzmocnienie znaczenia turystyki religijnej w kontekście globalnego przemysłu turystycznego.

Krakowski Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej już w listopadzie
Fot. Ernesto Travel

9 listopada Kongres otworzą świeckie i kościelne władze Krakowa: w Centrum Jana Pawła II odbędzie się msza inauguracyjna, przemowy otwarcia, prelekcje i wykłady oraz workshop z przedstawicielami sanktuariów, miejsc kultu oraz miejsc turystycznych. 10 i 11 listopada goście z całego świata poświęcą na zwiedzanie Krakowa i Małopolski. Będą mieli okazję zobaczyć m.in.: krakowskie stare miasto, Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach, Sanktuarium Bożego Miłosierdza w Łagiewnikach, Kopalnię Soli w Wieliczce, były nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau, parafię i dom rodzinny św. Jana Pawła II (Karola Wojtyły) w Wadowicach, bazylikę w Kalwarii oraz sanktuarium Czarnej Madonny w Częstochowie, która wprawdzie administracyjnie do Małopolski nie należy, ale jest najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce.

Kraków i Małopolska mają ogromny potencjał rozwoju turystyki religijnej i pielgrzymkowej. Co roku przyjeżdżają tu miliony pielgrzymów i turystów religijnych, co przekłada się na zyski dla miasta i nowe miejsca pracy. Znaczenia Krakowa dla kultury sakralnej dowiodły również zorganizowane w naszym mieście w 2016 Światowe Dni Młodzieży.

„Widzimy potrzebę wypromowania w Krakowie nowego eventu: branżowego spotkania specjalistów sektora turystyki religijnej i pielgrzymkowej” - mówi organizator Kongresu Ernest Mirosław, szef krakowskiego biura turystyki przyjazdowej Ernesto Travel - lidera w branży turystyki religijnej i pielgrzymkowej. „Obecnie nie ma takiego wydarzenia w Europe Środkowo-Wschodniej. Sądzę, że będzie to także dobre przygotowanie do zaplanowanej na 2018 rok w Krakowie konferencji UNWTO poświęconej turystyce religijnej. Uczestniczyliśmy w wielu tego typu kongresach i konferencjach i tym razem chcemy zaprosić do Krakowa i Małopolski grupę kilkuset zainteresowanych specjalistów, touroperatorów, kontrahentów, księży i innych organizatorów turystyki religijnej i pielgrzymkowej” - podkreśla pomysłodawczyni Kongresu Dominika Krzych z biura Ernesto Travel.

Na Kongres zaproszeni są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i touroperatorów, blogerzy i dziennikarze, biskupi i księża oraz inni organizatorzy turystyki religijnej i pielgrzymkowej tacy jak koordynatorzy diecezjalni, szefowie fundacji i kongregacji.

Rejestracja na Kongres odbywa się poprzez stronę internetową wydarzenia: www.kktrp.pl

 

Pokaż metkę
Osoba publikująca: JULIA ŻYLINA-CHUDZIK
Podmiot publikujący: Otwarty na świat
Zobacz także
POLECAMY
Przedstawicielstwa zagraniczne w Krakowie